
ZEER traag opstarten PC
Ik heb laatst het bios gereset en sindsdien start de PC heel langzaam op, bijna 20 minuten!!
Ook als ik via F10 naar instelingen van het bios wil gaan duurt dit ook zo lang.
De PC is van HP Compaq presario met windows 7
Heb de batterij op het moederbord al vervangen.
Weet iemand hier een oplossing voor?
Gr. Harry
De BIOS blijft kennelijk ergens op hangen.
Selecteer de volgorde voor booten met als eerste boot apparaat (device) je harde schijf
Experimenteer met de BIOS instellingen voor de SATA emulatie (Storage menu):
Probeer, als de volgorde instelling niet helpt, ook de keuzes SATA of AHCI
Device Configuration - Select this to view device information and configure the storage devices.
Storage Options - Select this to change from SATA emulation to AHCI.
DPS Self-test - Select this to check the hard drive.
Boot Order - Select this to change the order of the devices from which the computer boots.
Wellicht een aanvulling.
Traag starten in BIOS zou zeer goed hetgeen kunnen zijn wat GSM aangeeft.
Meestal wordt bij een reset (default instellingen neem ik aan) alle sata/ide controllers onderzocht of er iets is aangesloten.
Kijk goed naar het aantal harddisks die gezocht worden etc, ook de (niet) aanwezige floppydrive.
Als je deze uitschakelt dan gaat het wellicht sneller.
Even de vraag, duurt het echt 10 minuten of lijkt het zo lang.
Want 10 minuten is wel errugg lang hoor .
Voordat je moeilijke dingen gaat doen is een hardware reset aan te raden.
Zet de computer uit.
Zorg dat andere apparaten (printers enz.) ook uit zijn
Verwijder het 220V snoer uit het stopcontact of achteraan uit de PC en maak ook de andere apparaten stroomloos.
Druk nu meerdere keren op de startknop van de PC.
De PC is nu gereset.
Sluit de 220V weer aan op de PC en druk op de startknop om de PC aan te zetten.
Controleer of de PC nu weer snel is.
Heb advies van gsm opgevolgd, hardware resetten, is prima gelukt, alles weer normaal
Hartelijk dank!
Beste GSM,
Geldt die manier van resetten ook voor een laptop?
Die van mij start enorm traag programma's op, hoe kan ik dat verbeteren ?
Vriendelijke groet,
Jan.
Traag programma's opstarten is iets anders. Meer een reden om de LT eens goed schoon te maken en de harde schijf te defragmenteren. Misschien valt zelfs een herinstallatie te overwegen.
jkoops schreef op vrijdag 28 sep 2012, 13:46: Beste GSM,
Geldt die manier van resetten ook voor een laptop?
Die van mij start enorm traag programma's op, hoe kan ik dat verbeteren ?
Vriendelijke groet,
Jan.
Kun je proberen, dan wel de accu eruit halen!
Anders eens opschonen met CCleaner, alles aanvinken en opschonen, doe hetzelfde bij Register.
jkoops schreef op vrijdag 28 sep 2012, 13:46: Beste GSM,
Geldt die manier van resetten ook voor een laptop?
Die van mij start enorm traag programma's op, hoe kan ik dat verbeteren ?
Vriendelijke groet,
Jan.
Deze manier van resetten geldt voor allerlei apparaten, van PC's tot externe harde schijven, printers, enz. Bij een laptop moet je niet alleen de stroom eraf halen, maar ook de oplaadbare batterij tijdelijk verwijderen, totdat de reset procedure klaar is.
Problemen met het netwerk zijn vaak op te lossen, door de modem en/of router 5 minuten van de stroom te halen. Bedenk wel dat sommige modems ook voor telefonie gebruikt worden en dat je dan niet kan telefoneren zolang de modem uit is.
Het verschijnsel waarbij je een reset kunt proberen, kan zijn dat een apparaat zeer langzaam is, fouten geeft, of in het geheel niet meer aangezet kan worden.
hakeni2 schreef op vrijdag 28 sep 2012, 13:35: Heb advies van gsm opgevolgd, hardware resetten, is prima gelukt, alles weer normaal
Hartelijk dank!
Fijn dat het weer werkt en hartelijk dank voor het terugmelden van de oplossing.
Nieuw op Vraag & Beantwoord


TELEFOONTERREUR
Sinds enige tijd belt regelmatig een nummer uit Breda dat ik niet ken én dus niet opneem. Het is tekens hetzelfde liedje. Er wordt gebeld, ik accepteer de oproep niet en binnen 2 seconden wordt opnieuw gebeld. Ik neem weer niet op en dan blijft het enige tijd/uren stil.
Wie/wat zit achter dit nummer?
Hoe kom ik er vanaf? Blokkeren via de iPhone helpt niet!
Lees meer
Samsung neemt geen contact met mij op.
Ik heb 2 maanden geleden bij MediaMarkt een koelvriescombinatie gekocht en die maakte direct bij aansluiten al 2 verschillende harde geluiden.
MediaMarkt heeft toen gezorgd dat Samsung contact met mij opnam en een monteur gestuurd die heeft er een noiceplaatje tussen gezet en gezegd als dit niet helpt moet u weer contact opnemen dat heb ik gedaan.
MediaMarkt heeft toen zelf nog 2 monteur
...
Lees meer
Woning kan niet op slot, huur betalen?
Een tijd geleden was er een waterlek in mijn woning. Aangezien ik op dat moment niet aanwezig was, werd het slot van de voordeur opengebroken (met mijn toestemming). Als gevolg waren de voordeur en het slot volledig beschadigd. Als oplossing werd de deur dichtgetimmerd met een houten plank. Deze tijdelijke constructie kon dus slechts 1x geopend worden en vervolgens niet opnieuw gebruikt worden (te ... Lees meer
Populair in Computers & Telefonie
Hallo, wie weet waar ik de Evergreen top 1000 kan downloaden? Bv hartelijk dank.
In het korte verleden deed ik dat via de Pirate Bay maar die is jammer genoeg niet meer te ontvangen. Lees meer
blokkade toetsenbord
Ik heb per ongeluk mijn toetsenbord geblokkeerd zodat ik geen tekst meer kan typen. Ik werk met die comp. met windows XP. Hoe kan ik die blokkade opheffen? De overige functies werken normaal. Bedankt. Lees meer

CD-R of DVD-R
Ik wil filmpjes en foto's vanaf de laptop opslaan op een schijf. Welke kan ik het beste nemen een CD-R of DVD-R? Of maakt het niet uit. Lees meer