mabureau
door mabureau Mar 14, 2011 om 11:56
Geldzaken & recht

KPN verhoogt prijs met 40%

KPN verkoopt niet alleen, in zijn reclame voor de digitale TV, diensten die niet waar zijn, maar verhoogt voor Digitenne aantoonbaar eerst de prijs met 40% en laat bestaande abonnees AANWIJSBAAR opdraaien voor de introductie korting voor nieuwe abonnees.


September 2008 abonneerde ik mij op Digitenne en kon ik met maximaal 3 TV‘s (woonkamper/slaapkamer/caravan) gebruik maken van Digitennne.

Bij het afsluiten van het abonnement kon ik, voor het 1e toestel, kiezen voor een gratis basis box of een kick-back op een zelf aan te schaffen USB-modem of een insteekkaart.
Voor een eventueel 2e en 3e toestel moest ik alleen een decoder of insteekkaart kopen en de bijbehorende smartcard activeren.

In 2010 kocht ik vervolgens voor € 49,99 voor mijn nieuwe TV een universele KPN insteekkaart.

Nu ik onlangs een oude basisbox wilde vervangen door een insteekkaart, moest ik constateren dat KPN de prijs van de via de detail handel verkochte kaarten, met 40% had verhoogd tot € 69,00;
Met voor nieuwe abonnees, naast € 25,00 aansluitkosten, een kick-back actie van € 34,50.

Via Internet verkoopt KPN zelf geen insteekkaarten, maar biedt de mogelijkheid om deze voor € 4,00 per maand te huren.


Samengevat:
a) een product wat in eerste instantie werd verkocht voor € 49,99 is € 20,00 (40%) in prijs verhoogd, om nieuwe abonnees een korting van € 34,50 te kunnen geven,
b) nieuwe abonnees betalen € 25,00 aansluitkosten, zodat zij per saldo € 69,00 + € 25,00 – € 34,50 = € 59,50 betalen.
Voor de kick back actie betaalden zij € 49,99 + € 25,00 = € 74,99.
c) bestaande abonnees gaan € 69,00 betalen in plaats van € 49,99;

Conclusie:
BESTAANDE ABONNEES MOETEN BIJ VERVANGING € 19,01 MEER BETALEN, OM NIEUWE ABONNEES EEN KORTING TE GEVEN VAN € 34,50.

734 3 Rapporteer

Deze vraag is gesloten en kan niet meer worden beantwoord. Let op! Gesloten topics hebben een archieffunctie. De vragen sluiten mogelijk niet meer aan bij de huidige situatie en kunnen gedateerde informatie bevatten.

mastag
door mastag - Mar 14, 2011 om 21:59
955 Antwoorden / 19 Vragen
0

Dat is toch overal zo tegenwoordig. Vaste klanten hebben ze al en nieuwe moeten gelokt. Ook bij Ziggo, Upc, Xs4 All en andere grote bedrijven krijgen nieuwkomers vaak een betere deal. Maar wij vaste klanten blijven vaak toch wel plakken en daar gokken ze op.

Weggaan is de enige manier om bij een ander weer een introductieaanbieding te scoren.

Mastag

mabureau
door mabureau - Mar 14, 2011 om 23:06
102 Antwoorden / 12 Vragen
0

Introductie kortingen kan ik mee leven.

Maar om iets, wat altijd in de winkel te koop is geweest voor een reguliere prijs van € 49,99 eerst te verhogen met € 20, om er vervolgens een kick back actie van € 34,50 voor nieuwe abonnees aan te koppelen vind ik ongehoord.

Had dan de prijs gehandhaaft op € 49,99 met een kick back van € 15,00.

Wat gebeurd er als straks de actie voorbij is ? Juist ja, dan ligt het apparaat voor € 69,00 in de winkel.

rj
door rjw - Mar 15, 2011 om 12:01
3074 Antwoorden / 5 Vragen
0

[quote=mastag schreef op maandag 14 mrt 2011, 21:59]Dat is toch overal zo tegenwoordig. Vaste klanten hebben ze al en nieuwe moeten gelokt. Ook bij Ziggo, Upc, Xs4 All en andere grote bedrijven krijgen nieuwkomers vaak een betere deal. Maar wij vaste klanten blijven vaak toch wel plakken en daar gokken ze op.

Weggaan is de enige manier om bij een ander weer een introductieaanbieding te scoren.

Mastag


Dat is echt niet iets van tegenwoordig. Toen ik nog klein was vond ik het altijd stom dat nieuwe VARA leden cadeautjes kregen en wij niks, terwijl mijn ouders en grootouders al jarenlang lid waren van de VARA.

Terug naar de vraag

Nieuw op Vraag & Beantwoord

Fi
Figi - Sep 20, 2023 om 12:16
Computers & telefonie

Acer laptop bij BCC gekocht op 21 augustus 2023

De Acer laptop had op/in het scherm ineens witte punten. Nu staat BCC onder bewind en ik kreeg afgelopen zaterdag de boodschap dat ik het maar met Acer moet regelen. Toen ik op de site van Acer dus het reparatieverzoek invulde en dus serienummer enz ingevuld had kwam er een aankoopdatum uit van 22-06-2022.... Dat is vreemd want ik kocht hem dus 21-08-2023. Inmiddels is gisteren de laptop opgehaald ... Lees meer

Bo
Bossanat - Sep 22, 2023 om 12:30
Garantie & verzekeringen

Welke rechten bij een all inclusive reisverzekering

Wij hadden voor de wintersport een all inclusive reisverzekering afgesloten bij AXA. Dit zou kort gezegd inhouden, dat wanneer we de vakantie zouden annuleren of afbreken we 75%. van de reissom zouden terug krijgen.
Halverwege de week wilden we naar huis vanwege paniek aanvallen van mijn dochter.
Contact gehad met AXA en we moesten daar naar een arts van hun, ondanks dat ik wist dat deze ... Lees meer

Wijnand4
Wijnand4 - Sep 20, 2023 om 21:59
Garantie & verzekeringen

Zorgverzekering hheft mijn aanvullende verzekering er uit gegooid mag dat

Heeft al jaren een aanvullende zorgverzekering. Nooit problemen gehad. Nu kwam ik bij toeval erachter dat mijn verzekering is gestopt in november 2022. Idepender heeft geregeld dat de verzekering automaties van Ditzo naar ASR ging. Maar hebben vergeten ook mijn aanvullende verzekering door te geven. Zowel Independer als ASR weigeren dat als nog te doen. Heeft een nieuw klikgebit nodig en massage v ... Lees meer