Waarom moet je apart de oplader voor hoortoestel betalen
Veel nieuwe hoortoestellen zijn oplaadbaar. Maar waarom hoort die oplader dan niet bij de prijs van die hoortoestellen? Bij verscheidene leveranciers (o.a. Specsavers) moet je de oplader apart/zelf betalen.Oók als je die kosten nog 'over' hebt uit je aanvullende verzekering.
Als je een auto koopt hoort de accu er toch ook bij.
Oplaadbare hoortoestellen kan je niet gebruiken zonder oplader, dus hoort die er toch gewoon bij.
Maar toch wordt zo'n oplader niet meegeteld bij de totale kosten van 2 oplaadbare hoortoestellen.
Bovendien zijn die opladers onwaarschijnlijk duur, tot aan meer dan 200,- euro !
In het ongunstigste geval moet je je volledige eigen risico á 385,- + de oplader rond 180,- zelf betalen.
Ik durf met aan zekerheid grenzende waarschijnlijk te stellen dat een beslissing of de oplader door de verzekering wordt vergoed niet door Specsavers maar door uw verzekeraar is genomen. Ik neem aan dat het om draadloos laden gaan en dat zijn die laders natuurlijk wel duurder. Afhankelijk van het protocol kun je natuurlijk dan ook een lader via AliExpress laten komen voor 10% van de prijs maar dat is niet voor iedereen.
Overigens werden de batterijen vroeger toch ook niet door de verzekeraar vergoed?

Tegenwoordig krijg je bij een nieuwe smartphone ook niet meer ALTIJD een inclusief/gratis lader. Het is dus niet vreemd dat hoorapparaten net zo gaan. Uw vergelijk met een autoaccu gaat 100% mank. Die wordt tijdens het rijden opgeladen, uw hoorapparaat moet dagelijks opgeladen worden. En met al die zogenaamde "gratis" hoorapparaten zal de verkoper zeker een beetje willen verdienen. Die laders zijn preciecie dingen, dus ja, kosten ping ping.
Bedoel je met lader de adapter die je in de muur stopt of het doosje waar je de oortjes in doet? Maar goed, wees blij dat een groot gedeelte nog wel vergoedt wordt. Als je de pech hebt om slechte ogen te hebben mag je alles zelf ophoesten (of via een aanvullende verzekering een heel klein beetje vergoedt krijgen, de premie is vaak meer dan wat je terug kunt krijgen).

@RJW
quote
of via een aanvullende verzekering een heel klein beetje vergoedt krijgen, de premie is vaak meer dan wat je terug kunt krijgen).
unquote
Dat ben ik niet helemaal met je eens. Ik krijg eens in de twee jaren mijn bril (varifocaal) volledig vergoed of met een kleine bijbetaling, maar dat laatste ligt aan de prijs van het montuur).
Kan natuurlijk te maken hebben met het soort aanvullende verzekering die ik heb via mijn gemeente.

Geachte Onbegrip,
Ik heb nog een interessant artikel gevonden over het systeem van de verkoop van hoorapparaten.
Klik op de volgende link :
https://www.maxvandaag.nl/blogs/een-gehoorapparaat-hoeft-niet-zo-duur-te-zijn/

Het is toch echt aan u en mede afhankelijk van waravoor u bent verzekerd bent of u een dergelijk hoortoestel koopt mmet al of niet apart betalen voor de oplader.
Opmerkelijk is dat u voor een gehoorapparaat dat niet oplaadbaar is u de accu's / batterijen ook zelf moet kopen.
Wel is het frappant dat naar ik aanneem er alsdan wel een goede, voor het apparaat geschikte oplader moet worden bijgekocht omdat er indien dat niet het geval zou zijn een garantieprobleem zou kunnen ontstaan. Nu is het wel zo dat voor alle oplaadbare apparaten er diverse soorten goed en eenvoudig instelbare adapters te koop zijn ( qua uitvoer volgage en wattage) en dan vaak relevant goedkoper zijn.

Hoorapparaten worden in zijn geheel in de oplader geplaatst ,dus je moet een bijpassende peperdure lader kopen.

Er zijn tegenwoordig meer oplaadbare apparaten (smartphones) die zonder adapter verkocht worden.Je kan ook kiezen voor de goedkopere niet oplaadbare hoortoestellen. Voor het verschil in prijs kan je heel wat batterijen kopen . Je later nog besluiten om er oplaadbare batterijen met lader voor te kopen.
Je kunt een toestel dat met van die knoopcelletjes werkt niet later van oplaadbare batterijen voorzien, dat is echt een ander type. En reken met twee hoortoestellen (links en rechts) op iets van €150 per jaar aan die knoopcelletjes.

Je bent schijnbaar geen expert in het gebruik van hoortoestellen. In mijn Oticon Sya 2 zitten momenteel 2 losgekochte oplaadbare 312 accu's die ik dagelijks oplaad met een losgekochte voor deze batterijen geschikt acculader. Te koop bij o.a. Bol en nog een 10 tal andere
Nee, enkel gebruiker, absoluut geen expert en ik had inderdaad nog nooit gehoord dat ze oplaadbare batterijtjes kunnen maken ter groote van die knoopcelletjes. Weer wat geleerd.
Nieuw op Vraag & Beantwoord
Mag de eigenwoningforfait wel, gaat uit van een fictieve rendement?
De fictieve rendementsheffing mag niet van de rechter, is in strijd met Europese wetgeving, zou dit ook niet voor de eigenwoningforfait moeten gelden? Lees meer
Weten jullie wat een elektrische fiets ongeveer kost?
Ik heb laatste tijd meer moeite met fietsen vooral na de pandemie.
Een elektrische fiets begint een belletje bij me te rinkelen. Ik weet alleen niets af van de elektrische fietsindustrie.
De een is nog duurder dan de andere en net nog even anders, ben het spoor helaas een beetje bijster geloof ik.
Wat kost zo'n fiets gemiddeld? En hebben de senioren onder ons het idee dat hun
...
Lees meer
Mediamarkt Playstation 5 koppelverkoop
Ik probeer al een tijdje een Playstation 5 te kopen via een winkel. Ik wil hem niet op de 2e hands markt kopen vanwege oplichting en geen garantie etc. Nou hoorde ik dat er eindelijk bij 2 mediamarkten bij mij in de buurt Playstation 5's weer op voorraad waren. Dus ik ben direct naar de Mediamarkt in Hengelo gereden en ja hoor er waren er genoeg... met een addertje on het gras. Je kan ze alleen ko ... Lees meer
Populair in Geldzaken & Recht
Wie is aansprakelijk voor doodbijten hond
Vorige week is het hondje van mijn zus in een paar minuten doodgebeten door een pitbull Die pitbull was ontsnapt uit de tuin van een buurman wiens dochtertje de poort open had laten staan. Mijn zus heeft de buurman aansprakelijk gesteld en 400 euro verlangd om een nieuwe hond te kunnen kopen (haar hondje was nog maar net een jaar oud). Nu wil het geval dat de buurman niet de eigenaar is van de ... Lees meer
Mag mijn huurbaas de woning incl mijn inboedel fotograferen bij het verkopen van de woning?
Mijn huurbaas heeft kenbbaar gemaakt de woning waar ik met mijn vriendin 3 jaar woon, te willen verkopen.
Nu wil ze ook foto's komen maken voor op internet, terwijl er al oude foto's zijn van toen hun hier nog woonde.
Deze woning heeft toen namelijk al eens te koop gestaan.
Ik vroeg mij af of dit zomaar mag en wat mijn rechten zijn. Zelf heb ik dit liever niet ivm privacy.
...
Lees meer
Gesjoemeld met mijn uren
Hallo allemaal,
Ook ik heb een vraag die ik graag wil stellen.
Afgelopen 2 en half jaar ben ik dienst geweest bij een groot bedrijf in de detailhandel. Nu ben ik de afhelopen maand helaas in de ziektewet beland en heb ik besloten om afscheid te nemen en ergens anders te gaan werken. Nu heb ik mijn laatste loonstrook ontvangen waar op staat dat ik in mijn ziektewet verlof uren heb staan e
...
Lees meer