Huurhuis zonder stopcontact voor gasfornuis en wasmachine
Net een nieuwe 2 kamer woning betrokken. Nu bijkt dat er bij het gasfornuis geen stopcontact aanwezig is. Er is wel een contactdoos op het aanrecht maar dan moet de draad langs de oven en staat heel strak gespannen, en dat mag niet.
Ook in de douche ruimte, hier moet de wasmachine staan, is een aardlekschakelaar aanwezig (aan draadje trekken) maar geen stopcontact.
De woningbouwvereniging wil geen stopcontacten plaatsen, voor de badkamer moet ik de draad van de wasmachine afknippen en aansluiten op de aardlekschakelaar. Dat mag toch helemaal niet??
In de keuken zit een wandcontactdoos achter het gasfornuis maar die is leeg, ik moet zelf draden trekken en laten aansluiten.
Ik vraag me af of ik deze kosten zelf moet dragen of dat de woningbouwvereniging hier verantwoordelijk voor is.
Die loze leiding in de keuken is voor een aansluiting als u elektrische gaat koken.
Deze kookplaten hebben zo'n groot vermogen dat ze op een aparte groep aangesloten moeten worden.
Voor de aansluiting van de vonkontsteking van een gaskookplaat en een elektrische oven kan een standaard stopcontact worden gebruikt.
Dat het snoer strak staat is geen probleem.
In de doucheruimte moet inderdaad de stekker van het snoer af en het snoer moet dan in de trekschakelaar aangesloten worden.
Dit mag u zelf doen.
Ja, allemaal eigen kosten.

een woningbouwvereniging maakt nooit een stopcontact in een badkamer .
wanneer uw dat wel wilt , laat dan alles doen door een erkend bedrijf , vooral bv als er brand uitbreekt en alles is niet volgens de regels gedaan , betaalt een verzekering niet uit , en dit risico wilt u zeker niet lopen .

Nou, onze WBV heeft bij renovatie juist wel (veilige) stopcontacten in badkamer aangelegd. Plus de wasmachine/droger contacten gemaakt. Dus nooit is niet (meer) waar; misschien vroeger?

@tenormin , Dit is anders bij uw was het een renovatie . Toevallig een buurjongen van mij had dit ook aan de WBV gevraagd deden ze niet .
Voor de wasmachine in de doucheruimte geen stopcontact laten maken, dat zijn onnodige kosten.
Het zijn tenslotte maar drie draden die in de trekschakelaar aangesloten moeten worden.
Is het snoer te kort dan geen verlengsnoer gebruiken maar hele snoer vervangen door een 3 aderig snoer met dezelfde aderdoorsnede.
Basmat, in de badkamer zit geen aardlek schakelaar'Daar zit een dubbelpolige schakelaar, waar je de drie aderige kabel van de wasmachine op moet aansluiten. Steker afknippen. ( is verouderde regelgeving, maar mag wel.) Handiger is een spat of waterdichte opbouw wandcontactdoos naast de trekschakelaar plaatsen. Korte verbinding. Gebruik wel de trekschakelaar. Veiliger. En test de aarde met een metertje.
Die lege doos achter het fornuis is waarschijnlijk bedoeld voor aansluiting van een elekrtisch fornuis.De leiding loopt rechtstreeks naar de meterkast. Drie draden ( bruin, blauw; geel/groen ) aansluiten met plaatsing van een wandcontactdoos.
Zoek een handige elektroman, die weet wat hij doet. Let wel, achter het fornuis kom je niet gemakkelijk meer bij de wcd. Maar ik vermoed, dat u een vaste e. aansluiting voor uw gasfornuis nodig heeft.
Succes. H.
Niet tijdig gelezen. Philip gaf het eerder al aan. U bent bevoegd dit zelf aan te sluiten. Maar strik een e.monteur, als u het zelf niet kunt. Een erkend installateur is niet meer nodig. een wcd. in de badkamer is toegestaan als u een aardlekschakelaar in de meterkast heet. Groet, H.
Voor een gas aansluiting zal u want een stopcontact voor een gasfoornuis is niet nodig. Ik denk bedoelt en electra fornuis.

Nou heb ik wel een stopcontact nodig voor mijn gasfornuis, tenzij ik het gas met een lucifer/aansteker laat ontbranden.

@ valerius-2: In welke eeuw leeft u? Er zijn sinds jaar en dag gasfornuizen met 230 Volt ovenverlichting en hoogspanning (via een transformator) ontstekingsvonk. Zou je dan geen stopcontact voor zo'n fornuis nodig hebben? Hardware ERror MAN.

@h.terpstra ,
Een erkend installateur is niet meer nodig !!! , dit is zeker nodig voor een stopcontact in de badkamer als Ts dat wil , word door een bouwvereniging niet geaccepteerd als dit niet door een erkend installatiebedrijf is gebeurd word onherroepelijk afgekeurd , i.v.m. de veiligheid .
En dan heeft Ts dubbele kosten , zie ook mijn eerste link regels badkamer .
Wat de verhuurder zeg klop aardlek wasmachine hier op aansluiten er mag geen stopcontact in de badkamer of hij moet geaard zijn en meer dan een meter van water af zijn
in de keuken natuurlijk moet u dat zelf aansluiten veel mensen koken op gas heb je een 5 Pool nodig
Nieuw op Vraag & Beantwoord

Kalktabletten
Ik krijg op advies van mijn huisarts ook vitamine D voorgeschreven maar deze tabletten worden sinds 1 jan. niet meer vergoed door mijn zorgverzekering CZ. Tot zover geen probleem want dan betaal ik zelf die € 29,46 voor 90 stuks. (Is voor 3 maanden) Tot mijn verbazing kreeg ik (voor het eerst dit jaar) een nota van mijn apotheek van € 40,09. Daarop staat het bedrag voor de tabletten van ... Lees meer

Dell.com haalt kapotte pc niet op
Op 9 november van vorig jaar heb ik een Dell Inspiron computer gekocht bij Dell. Die bleek stuk te zijn. Er is veel gebeld en overlegd, maar niemand kreeg de Dell aan de praat. Het was een "maandagmorgen-produkt" en ik kreeg een gloednieuwe.
Die nieuwe doet het prima, maar de toezegging om de defecte Inspiron op te halen, is nog steeds niet nagekomen (sinds vorig jaar). Mijn dossier is gesl
...
Lees meer
Via indeed is er geld afgescheven op mijn CC ik wil dit bedrag graat terug zien
Via indeed heb ik destijds voor mijn bedrijf waar ik werkte een vacature geplaatst, nu is er in feb (515 euro van mijn cc gehaald) terwijl indeed ook zag dat deze vacatures al heel lang niet meer open staan en zelf het bedrijf permantent gesloten is. hoe kan ik dit geld terug krijgen ? Lees meer
Populair in Huishouden & Energie
Maar 1 radiator in gebruik
Ik woon in een gezinswoning, met beneden een woonkamer+keuken en boven een slaapkamer, badkamer, en werkkamer.
Ik heb het niet snel koud, dus is de gemiddelde temperatuur in de woning laag, en staan de meeste radiatoren uit. Als ik aan het werk ben in de werkkamer, zet ik de verwarming 10 minuten aan en dan is het warm voor twee uur, zonder de rest van het huis op te warmen.
Is dit
...
Lees meer

Hoe krijg ik de stank uit de afvoer van de douche?
Onze afvoerput van de douche stinkt behoorlijk naar bederf. Hij loopt wel goed door en we hebben al van alles geprobeerd. Niets helpt. In dezelfde ruimte is er niks aan de hand met de afvoer van het bad en wastafel. Ook in de rest van het huis hebben we geen problemen met afvoer of riool. Wie heeft de oplossing? Lees meer
Muizenbestrijding, wat helpt wel en niet??
Sinds kort woon en werk ik in Amsterdam. Daar ben ik erg blij mee.
Maar wat ik geregeld hoor van collega's en vrienden en zelf ervaar is echt een overlast in deze grote stad: muizen!
Veel gezocht op internet en rondgevraagd om er vanaf te komen maar er word gezegd; ze deinzen nergens meer voor terug...Dat kan toch niet? Weet iemand een tip waardoor we ze op afstand kunnen houden? (natuu
...
Lees meer