Mijn magnetron heeft roestplekken. Is dat gevaarlijk? Ik gebruik wel een deksel.
Mijn magnetron heeft roestplekken. Is dat gevaarlijk voor het eten? Ik gebruik wel een magnetrondeksel.

Roestplekken op zich zijn niet gevaarlijk echter belemmeren deze de goede werking van de magnetron. De magtnetron werkt met microgolven die via de (glimmende) wanden en het deurtje worden weerkaatst. Hierdoor onstaat warmte door zgn wrijving maar de weerkaatsing zal door de roestplekken beperkt worden waardoor het vewarmen langer duurd al dan niet met gebruik van het deksel. De roestplekken zouden op den duur zich door de wand "vreten" waardoor er gaten ontstaan en dan wordt het wel gevaarlijk. Zijn het veel of grote plekken zou ik overwegen eens naar een nieuwe te kijken .

Het is in ieder geval niet onschadelijk, zo te lezen.
Ik probeer een link te plaatsen, wat me meestal niet lukt, maar anders is een ander wel zo lief dit voor me te doen.

De link werkt prima☺

@gerbera, een mirakel. ☺
Zijn het wel roestplekken of lijkt het op roestplekken want de binnenzijde van een magnetron is van roestvast staal gemaakt waardoor bij normaal gebruik geen roest kan ontstaan. Echt kwaad voor het voedsel kan het niet omdat door de magnetronstraling het voedsel op gaat warmen en dus ook niet met de roest in aanraking komt. In de binnenruimte wordt de straling middels een micaplaat verdeeld en vonkvorming ontstaat pas als er gaatjes in dat micaplaatje branden en als dat niet het geval is kan de magnetron gebruikt blijven worden. Het is echter wel zo dat als de roestvast stalen binnenruimte beschadigd is waardoor roestplekken ontstaan die roest omonkeerbaar is en uiteindelijk resulteert in een gat waardoor hitte en straling uit de magnetron kunnen ontsnappen. Uit veiligheidsoverweging zou ik adviseren om de magnetron binnen korte termijn te vervangen want roest hoort eigenlijk niet thuis in een magnetron.

Het is gevaarlijk en zie o.a. Roest in de magnetron kan erg gevaarlijk zijn. Het kan inderdaad lichtbogen in uw apparaat produceren en vonken of zelfs een explosie van de machine veroorzaken. Het is daarom noodzakelijk om zo snel mogelijk te handelen om schade te voorkomen en je magnetron zorgeloos te blijven gebruiken.
Wat te doen met een roestende magnetron? - Elec-Tutos.com en als u even zoekt ziet u nog meer conforme info en inmiddels ook uw vraag (wel is waar met een andere oude datum maar dat is bekend m.b.t. deze site dat vragen die vandaag worden geplaatst met een foutieve datum op het i-net komen.) Zie ook deze https://elec-tutos.com/nl/magnetron-roesten/

Geachte Sonja,
Ik raad u dringend aan om een nieuwe magnetron te kopen en geen risico te nemen.
Als u weinig geld heeft, kijk dan eens bij een kringloopwinkel.
In principe is roest ongevaarlijk voor t eten. Wel betekent dit dat er vocht blijft zitten in de magnetron en dat kan gevaar op brand en electrocutie opleveren.
Nieuw op Vraag & Beantwoord
Herroepingsrecht relaxfauteuil
Wij hebben een stoel gekocht via thuisverkoop; wij hebben getekend, maar volgens de order hebben we geen recht binnen 14 dagen af te zien van de koop! Klop dit???
Graag antwoord; de 14 dagen zijn bijna om!!!
Lees meer
Krimpflatie ook al bij abonnementen
We kenden krimpflatie al bij verpakkingen in de supermarkt, dat er bijvoorbeeld nog maar 175 gram in zit waar dat vroeger 200 gram was, maar wel voor dezelfde prijs.
Net zo stiekem doen ze dat tegenwoordig bij tijdschriftabonnementen. Zoals DPG media met de Veronica TVgids.
In 2014 nog 79,90 voor een jaarabonnement van week 51 t/m 50 het volgende jaar.
Die prijs is inmiddels 3
...
Lees meer

Ervaringen met verkoper Heuts ?
Ik had een mooie airco aanbieding met Klarna betaling gevonden online .
In mijn enthousiasme zag ik niet dat deze uit Limburg moest weg komen naar Drenthe toe.
Maar ik verwachte wel dat de airco naar boven getild zou worden voor 30E verzenden want de rest van de verkoop op de site is gratis verzenden.
Helaas konden zij mij dit niet garanderen want de verzender was een ander bedr
...
Lees meer
Populair in Huishouden & Energie
Maar 1 radiator in gebruik
Ik woon in een gezinswoning, met beneden een woonkamer+keuken en boven een slaapkamer, badkamer, en werkkamer.
Ik heb het niet snel koud, dus is de gemiddelde temperatuur in de woning laag, en staan de meeste radiatoren uit. Als ik aan het werk ben in de werkkamer, zet ik de verwarming 10 minuten aan en dan is het warm voor twee uur, zonder de rest van het huis op te warmen.
Is dit
...
Lees meer

Hoe krijg ik de stank uit de afvoer van de douche?
Onze afvoerput van de douche stinkt behoorlijk naar bederf. Hij loopt wel goed door en we hebben al van alles geprobeerd. Niets helpt. In dezelfde ruimte is er niks aan de hand met de afvoer van het bad en wastafel. Ook in de rest van het huis hebben we geen problemen met afvoer of riool. Wie heeft de oplossing? Lees meer
Muizenbestrijding, wat helpt wel en niet??
Sinds kort woon en werk ik in Amsterdam. Daar ben ik erg blij mee.
Maar wat ik geregeld hoor van collega's en vrienden en zelf ervaar is echt een overlast in deze grote stad: muizen!
Veel gezocht op internet en rondgevraagd om er vanaf te komen maar er word gezegd; ze deinzen nergens meer voor terug...Dat kan toch niet? Weet iemand een tip waardoor we ze op afstand kunnen houden? (natuu
...
Lees meer