Ik heb winddelen van de Windcentrale gekocht begin 2014. Op dat moment werd een rendement voorgesteld op de site van 7%.
Wat is volgens mij het probleem:de rendementsberekening van de Windcentrale gaat uit van de gemiddelde stroomprijs van Essent, Eneco en Nuon. Echter, je bent verplicht een contract af te sluiten met Greenchoice. De tarieven die je bij Greenchoice betaald liggen structureel lager dan het door de Windcentrale gehanteerde tarief voor de rendementsberekening. In mijn geval was het tarief wat de Windcentrale hanteerde ongeveer 18% hoger dan het daadwerkelijke tarief van Greenchoice! Om kort te zijn, er is dus geen positief rendement aan dit verhaal, ik kwam gewoon negatief uit.
Tot op de dag van vandaag heeft de Windcentrale een verhaal op de website staan waarin men stelt dat Winddelen "Vrijwel altijd voordeliger is dan stroom afnemen van een traditionele stroomleverancier". Volgens mij is deze stelling minimaal misleidend maar eigenlijk gewoon oplichting.
Wanneer ik geen €200 per winddeel investeer maar gewoon stroom afneem van de standaard leveranciers kan ik zeer goedkoop in mijn stroombehoeften voorzien. De investering in winddelen verdien ik nooit terug.
Ik ben benieuwd naar de ervaringen van anderen op dit gebied.