Sc
door Scheveningen99c! 14 mei 2019 om 17:06
Vakantie & reizen

2 x staangeld betalen op camping?

Ik verkoop mijn stacaravan per 1 juni. De koper betaalt vanaf juni tot en met december het staangeld. Maar Wii,de verkopende partij moeten dit bedrag ook betalen aan de eigenaar. Dit vind ik zeer onredelijk. Maar er wordt gezegd. Zo is het nu eenmaal contractueel geregeld.

2884 13 Rapporteer
door sjoppie - 14 mei 2019 om 17:18
4271 Antwoorden / 3 Vragen
2

Dan zou u voor kunnen stellen dat de koper het staangeld aan u betaalt en u weer aan de eigenaar, wel zo eerlijk.
Of er aan een contractuele regeling iets verandert kan worden weet ik niet maar u kunt dit proberen.

door tenormin - 14 mei 2019 om 17:23
14787 Antwoorden / 87 Vragen
5

Lees eerst uw contract eens goed door, want volgens mij klopt dit niet. Dat de eigenaar dubbel vangt voor uw plek: kan in mijn ogen niet. In ieder geval: ik vind dit onbehoorlijk. Maar ja, er zijn meer campingeigenaren die dingen berekenen die niet echt "fris" zijn. Heeft u naam van de camping waar het over gaat; zonder de eigenaar zijn naam te noemen?

door costnix - 14 mei 2019 om 17:25
2868 Antwoorden / 1 Vragen
2

U zou het demoor het Juridisch Loket kunnen laten uitzoeken:
https://www.juridischloket.nl/
Als huurder van een recreatiewoning heeft u helaas minder rechten. Zo heeft u bijvoorbeeld geen recht op huurbescherming.

Geen huurbescherming

Bewoners van winkelwoningen, dienstwoningen en recreatiewoningen hebben geen huurbescherming. Bewoners van deze woningen kunnen bij geschillen met de verhuurder advies vragen bij het Juridisch Loket.

door heremietkreeft 14 mei 2019 om 18:54
9671 Antwoorden / 155 Vragen

@COSTNIX, Ts is de verkopende eigenaar

door tijger1 - 14 mei 2019 om 17:40
38402 Antwoorden / 21 Vragen
0

Maar als het contractueel vastgelegd is, moet het toch in uw contract staan? En moeten de kopers wel staangeld betalen, of zijn het contractskosten?

door tenormin 14 mei 2019 om 18:41
14787 Antwoorden / 87 Vragen

Contractkosten (als die er al zijn) kunnen nooit zo hoog liggen als staangeld per half of heel jaar. Meestal wordt stageld 2 keer per jaar berekend.

door tijger1 14 mei 2019 om 18:46
38402 Antwoorden / 21 Vragen

Weet u dan wat het staangeld is? Toenik nig een stacaravan had, betaalde ik éën keer per jaar.

door tenormin 14 mei 2019 om 19:52
14787 Antwoorden / 87 Vragen

Ja, natuurlijk weet ik wat sta geld is. Van 1986 t/m 2007 ook stacaravan gehad; wij betaalden 2 keer per jaar. Zoals iedereen. Dat waren de vereisten van de campingeigenaar. Nooit contractkosten betaald, maar ja, dat alles was "vroeger".

door tijger1 14 mei 2019 om 19:59
38402 Antwoorden / 21 Vragen

Ik vroeg of u weet wat het staangeld van de Ts is. En omdat u twee keer per jaar betaalde, wil dat niet zeggen dat dat overal het geval is.

door panter22 - 14 mei 2019 om 19:16
2768 Antwoorden / Vragen
2

Als de Recron voorwaarden van toepassing zijn, dan moet je voor het hele jaar betalen, ook al verkoop je in het seizoen de caravan. Artikel 9 lid 6. Tenzij de uitzondering van artikel 9 lid 7 van toepasssing is.
De koper sluit een nieuwe overeenkomst met de campinghouder en moet vanaf 1 juni betalen, Artikel 3.

Artikel 9: Verkoop kampeermiddel 
6. Bij beëindiging van de overeenkomst als gevolg van verkoop van het kampeermiddel blijft de recreant het jaargeld voor het lopende overeenkomstjaar of de overeengekomen contractperiode verschuldigd.
7. De recreant heeft recht op vermindering van het jaargeld dan wel restitutie van het te veel betaalde jaargeld voor het resterende deel van het overeenkomstjaar indien: a. ontruiming van de plaats vóór 1 juli van het lopende overeenkomstjaar plaatsheeft en b. een voor de ondernemer acceptabele vervangende recreant is gevonden en c. er geen gelijkwaardige plaats beschikbaar is op het terrein.
Artikel 3: Duur en afloop van de overeenkomst
1. De overeenkomst wordt gesloten voor de resterende duur van een overeenkomstjaar en het daaropvolgende overeenkomstjaar. 

https://www.molecaten.nl/Molecaten/media/Molecaten/Voorwaarden%20PDF/Recron-voorwaarden-Vaste-staanplaatsen-per-1-maart-2016.pdf

jo
door jorisw 14 mei 2019 om 20:03
4055 Antwoorden / 1 Vragen

Aanvullend: de Recron voorwaarden zijn samen met de Consumentenbond en de ANWB tot stand gekomen. Dan kunnen we er wel vanuit gaan dat het redelijk goed in elkaar steekt.

door pino123 15 mei 2019 om 16:00
2543 Antwoorden / 14 Vragen

Dus zoals gesteld dan krijgt de verkoper een gedeelte terug van het stageld, koper betaalt de rest aan de camping.. Dat is wel redelijk volgens mij. Zoals het gesteld wordt door Recron

door tijger1 15 mei 2019 om 17:08
38402 Antwoorden / 21 Vragen

@pino
Dan nog maar eens lezen. De plaats wordt niet ontruimd.

door pino123 16 mei 2019 om 16:36
2543 Antwoorden / 14 Vragen

Je hebt gelijk, niet goed gelezen

ha
door hankeijzer@hetnet.nl - 15 mei 2019 om 13:58
1 Antwoorden / Vragen
2

Raar maar waar. De camping bazen hebben veelal nog gelijk ook.
Daarnaast heerst er willekeur en wordt indien de volgende koper de rest van het jaar aan staangeld betaald en behoeft de verkopende partij niets te betalen.
Hij/zij mag je of mag je niet. Kan het ook zien als een oprot premie.

door tenormin 15 mei 2019 om 16:58
14787 Antwoorden / 87 Vragen

Nou, ze hebben geen gelijk maar zijn als campingbaas in het voordeel. Inderdaad: oprotten en betalen. Ik had ook zo'n campingeigenaar. God zij dank verkocht hij de camping; nieuwe eigenaren waren 'menselijker'.

door 1paul - 15 mei 2019 om 15:32
922 Antwoorden / 0 Vragen
1

verkoop hem, op papier, per 31 December, kom dit overeen met de koper en het probleem is opgelost...

door tijger1 15 mei 2019 om 17:09
38402 Antwoorden / 21 Vragen

Maar als de nieuwe “eigenaren” er dan van de zomer zijn, zonder de “oude” valken ze doir de mand.

door 1paul 16 mei 2019 om 07:46
922 Antwoorden / 0 Vragen

Tijger, ik en TS dus ook maak zelf wel uit wie er wel of niet in mijn caravan mag verblijven en/of verbouwen!!!

door panter22 16 mei 2019 om 08:56
2768 Antwoorden / Vragen

@!Paul, dat is nu juist de grap, dat mag je niet.

door pino123 16 mei 2019 om 16:39
2543 Antwoorden / 14 Vragen

Kan je de caravan op papier niet verhuren tot aan 31 december? En daarna verkopen?

door 1paul 19 mei 2019 om 09:58
922 Antwoorden / 0 Vragen

Tuurlijk mag je je caravan verhuren...

mo
door mof - 15 mei 2019 om 18:56
1232 Antwoorden / 2 Vragen
0

NEe, dat mag niet, er mag 1 maal sta geld worden gevraagd, van u of van de nieuwe eigenaar, of gedeeld .... de verhuurder van de staplaats probeert er een slaatje uit te slaan.

Br
door BrendaDJSenKarel - 16 mei 2019 om 14:02
32 Antwoorden / Vragen
0

Beste scheveningen99c! ,

Probeert u een "onredelijke voorwaarden" te googlen, na dit gelezen te hebben zou hier sprake van kunnen zijn.

succes

Ka
door Karel.F - 16 mei 2019 om 15:37
26 Antwoorden / Vragen
0

hmm ik zal voortaan ook maar even de kleine lettertjes lezen.

C@
door C@@tje - 17 mei 2019 om 12:05
1 Antwoorden / Vragen
0

Klopt,was met de verkoop van mijn sta caravan ook.En de nieuwe eigenaar mocht ook nog even € 750 overschrijvingskosten (!!!) betalen?Schandalig.
Heb hem toen de caravan dat seizoen verhuurd,hoefde hij alleen de toeristenbelasting te betalen voor dat jaar als "mijn" logé.

Terug naar de vraag

Nieuw op Vraag & Beantwoord

ho
holiday - 18 jul. 2019 om 00:45
Winkels & webshops

Verpakte producten wegen bij AH minder dan op de sticker staat.

Al eenpaar weken achter elkaar koopt mijn vrouw een doos aardbeien, er van uit gaande dat er 1 pond, 500 gram in zit, vond ik er zo weinig inzitten.
Maar even de keukenweegschaal er bij gepakt en geconstateerd dat deze blister 336 gram woog.
Op de verpakking stond 400 gram.
Alleen de aardbeien wogen 300 gram.
Bij melding hierover, kon ik wel een nieuwe door op komen halen. Erg ... Lees meer

kl
klaasjan - 17 jul. 2019 om 15:34
Auto & vervoer

Cis registratie

Hallo,


3 jaar geleden is er een autoverzekering bij mij opgezegd door de verzekeraar maar, in het opgevraagde CIS register kan ik daar niets over vinden.

Kan ik dan nu overstappen naar een normale premie zoals bijv. Achmea?
zoja, wat in te vullen bij de vraag of er ooit een verzekering is opgezegd door de verzekeraar? Lees meer

ru
ruudolf - 17 jun. 2019 om 18:59
Geldzaken & recht

Nationale ombudsman

Goedendag,

Mijn vraag is dat ik een probleem met de politie heb. Zonder inhoudelijk hier verder op in te gaan omdat dat een lang verhaal is en ook niet relevant is voor mijn vraag, wil ik jullie vragen.
Op een gegeven moment ben ik naar de Nationale ombudsman gegaan, omdat ik de procedure bij de politie/klachtencommissie politie doorlopen had. Toen mijn klacht bij de Nationale o ... Lees meer