Achtertuin ophogen
Bij ons zakken de tuinen snel. 7 jaar geleden hebben wij de tuin opgehoogd tot normaal niveau en de buren gingen niet mee omhoog. 30cm hoogteverschil. Wij hebben toen op onze kosten hoge stoepbanden geplaatst zodat onze tuin niet weg zou zakken richting de buren.
In die 7 jaar erna zijn de tuinen nog eens 20cm gezakt. Nu willen wij weer omhoog tot normaal niveau. Daarmee krijgen we een hoogteverschil van 50cm met de beide buren.
de stoepbanden die we toen hebben aangeschaft zijn daarmee te laag geworden. Nu moet er een flinke border gemaakt worden en nu wil ik wel eens weten of wij dan beide verantwoordelijk zijn voor die kosten want wij willen gewoon terug naar het oorspronkelijke niveau. De instaphoogte van de achterdeur.

Wow, dat is een bijzonder probleem. Ik vraag me eigenlijk af of u überhaupt wel het recht heeft uw tuin zover op te hogen omdat dit zware overlast kan geven bij uw buren.

Geachte Danny,
Kunt u ,ter verduidelijking van uw vraag, iets meer informatie geven?
Heeft een koopwoning of een huurwoning?
Kunt u foto's maken van de situatie?
U kunt de foto's uploaden bij een nieuw antwoord.

Leg dit neer bij uw verhuurder als u huurt.
Bent u eigenaar en de buren ook en de stoepranden liggen op de erfgrens zou dat mandelig dus voor beide buren ieder 50% zijn.

Je hebt een keerwand van betonelementen plus drainage nodig om te voorkomen dat je tuin naar de buren spoelt bij een regenbui
U kunt uw buren niet verplichten dat zij hun tuin ook ophogen.
Als u wederom gaat ophogen dan kan niemand u tegenhouden, maar u dient er wel voor te zorgen dat er bij uw buren geen wateroverlast kan ontstaan en u dient zelf de kosten hiervan te dragen. U zou L vormige betonnen keerwanden kunnen plaatsen.
U zou bijv. ook alleen uw terras kunnen ophogen tot het niveau van de achtdeur en de rest van de tuin laten zoals het is.
Let wel : Waarschijnlijk woont u op veengrond en dat zal blijven inklinken als u telkenmale ophoogt en de druk op de ondergrond daarmee verhoogd.

Wat dacht u van het plaatsen van een afstap (soort trapje) of vlonder bij uw achterdeur. 30cm moet toch kunnen kunt u er weer 7 jaar tegenaan en hoeft u geen rekening met de buren te houden. Scheelt ook nog een hoop kosten want een beetje goede tuingrond en het aanbrengen van een "keer"wand bij uw buren is ook niet bepaald voordelig want de kosten zijn voor u.
Zoals ik eerder schreef zou u kunnen overwegen om alleen uw terras op te hogen.
Mocht u dat gaan doen, maak dan gebruik van piepschuim (tempex) blokken, dit spaart zeer veel gewicht t.o.v. zand en dat zal het verzakken zeer zeker beperken.
Het is uw wens om de tuin nogmaals op te hogen en niet die van de buren dus kunt u die buren niet dwingen om mee te betalen. Ik snap echter iets niet want hoe overbruggen de buren een hoogte verschil van 50 centimeter ten opzichte van de toegangsdeuren want als de woningen ansich niet gezakt zijn wordt de fundering ook zichtbaar terwijl je zou denken dat de woning die veel meer gewicht heeft sneller de bodem in zou zakken dan tuingrond.
Nooit van het gebruik van heipalen onder huizen gehoord ?? ;-))
Dat dan weer wel maar was me even ontschoten.
;-))
Nieuw op Vraag & Beantwoord
Rechten verbouwing (vertraging) huurhuis icm zwangerschap
Hallo, mijn dochter en schoonzoon woont in een huur flat (sociale huur woning verhuurd door kleurijk wonen) met 3 verdiepingen op de hoogste verdieping, zonder lift. Niet de meest ideale plek om zwanger te worden, maar met de huidige huis situatie en financiële mogelijkheden, is dit wat het is in Nederland. Het zwanger worden ging niet eenvoudig en tijdens het process werd er een grote verbouwing ... Lees meer
Onbekende betaling
Goedemorgen
Al jaren maak ik gebuik van AVG antivirus, tune up en driver update
Op 6-4-2023 werd een betaling van 72,99 van de creditcard gedaan en op 7-4-2023 werd een bedrag van 93,99 gedaan.
Beide omschrijvingen zijn identiek nl DRI AVG technologie Dublin 2
Lijkt mij niet juist maar ik kan niet zien of jullie nu 2 keer hetzelfde programma belasten of dat het 2 verschillend
...
Lees meer
Hoe kan ik PostNL bereiken
Ik probeer nu al drie dagen PostNL tel. Te bereiken, maar al twee keer 50 minuten aan de lijn gebleven, maar geen contact gekregen. Krijg steeds te horen het is momenteel heel druk, probeer het op een ander tijdstip weer maar blijf voor spoedvragen aan de lijn. Doe je dat krijg je ook niemand aan de lijn. Volgens mij is dit een ontmoedigend beleid. Ik krijg elke keer als ik de klacht doorgeef aan ... Lees meer
Populair in Vrije tijd & Tuin
Buurvrouw heeft heg verwijderd
buurvrouw heeft de heg verwijderd die op haar grond stond en nu is alle privacy weg. mag dit zomaar? en is ze verplicht om er een nieuwe schutting of iets neer te zetten. tis gewoon een giga doorkijk tuin. geen privacy niks meer (edit, foto verwijderd - redactie) Lees meer
Woningbouw haalt beschutting weg
Wij wonen nu 9 jaar in onze huurwoning, en achter ons huis zit nog een stukje grond wat eigenlijk bij ons huis hoorde, maar de vorige bewoners hadden dit aan de buren gegeven omdat deze er niks mee deden.... Dit hebben wij jaren geleden terug proberen te krijgen maar op een of andere manier mochten de buren dit houden omdat ze dit al 5 jaar hadden.
Nu zijn de buren verhuist en hebben dit st
...
Lees meer
kattenverjagers, werkt dat?
Ik houd van katten, maar niet in mijn tuin.
Op zoek naar een 'kattenverjager' kom ik taaloze apparaten tegen, die allemaal werken met geluidssignalen. Op batterij, zonne-energie en het stroomnet. Goedkoop zijn ze niet!
Wie heeft hier ervaring mee? Werkt het echt en welke zijn de moeite van aanschaffen waard?
Lees meer