Afgelopen zaterdag mijn accu gestolen uit mijn Gazelle fiets zonder braaksporen
Mijn vraag is ; is de accu uit een Gazellefiets makkelijker te kraken zonder braaksporen dan een ander merk zoal Sparta , Batavus .
Volgens mijn rijwielhandelaar is het stelen van accus uit E-bike fietsen een nieuwe vorm van crinminaliteit. Zijn er ander fietsgebruikers die hier
ervaring mee hebben.!
Geen idee of dat bij andere merken moeilijker gaat.
Weet wel dat Giant jaren geleden hun slot voor de accu's verbeterd hebben.
Zou dan, nu het zo makkelijk lijkt te gaan, een extra afsluiting met (hang)slot maken zodat de accu, ook al is deze met accusleutel ontgrendeld, er niet uit te krijgen is.
Mijn partner heeft een Sparta, hiervan is het accupack ook al eens gestolen maar daar heeft de dief wel moeite voor moeten doen. De fiets was behoorlijk beschadigd.
Diewilik
Je hoort het steeds vaker, ook bij fietsen waarbij de accu standaard van een slot voorzien is. Hopelijk komt de industrie met een adequate oplossing, want accu's hebben een beperkt leven, zijn voorwaar niet goedkoop en daarom natuurlijk gewild bij het dievengilde.
Volgens mij (tenminste bij ons) heeft de rijwielhandelaar de accu geregistreed ook bij Gazelle, dus bij een fietsbeurt o.i.d kunnen ze zien dat dit dan niet de juiste eigenaar is. U moet dus melding maken bij uw rijwielhandelaar/dealer dat de accu is gestolen. Ik hoop dat u hem weer terug krijgt.

Normaal zou niemand zonder je fietssleutel de accu eruit kunnen halen dus zal er iets gesloopt zijn. De accu is inderdaad geregistreerd bij de dealer waar je je fiets gekocht hebt. In elk geval moet je wel aangifte doen bij de politie zodat je het kunt melden bij je (fiets)verzekering. Is je accu bij je thuis gestolen dan kan je ook een beroep doen op je WA-verzekering. Heb je je fiets appart verzekert dan kan je daar een beroep op doen. Zoals mij verteld is bij de dealer kan de accu onmogelijk in een andere fiets gebruikt worden omdat de accu in combinatie staat met de fietssleutel.

U bedoelt uw inboedelverzekering.
Niets is onmogenlijk.
Ik vraag mij af hoe dat zou moeten werken, als het software is dan is het te hacken/cracken, en hardware is ook nooit 100% veilig.

Inderdaad Costnix het moet inboedelverzekering zijn. Sorry voor de vergissing.

De sleuteltjes van de accusloen zijn allemaal hetzelfde. Zelf neem ik als het even kan de accu van vijf elektrische fiets mee.

Mijn 2 e-bikes hebben verschillende sleutels.
Hoe kan je nou 1 accu hebben van 5 fietsen ? Of neemt U altijd overal 5 accu's mee naar toe ?

Mijn fiets heeft één accu. U hoeft niet te doen wat ik doe, maar dan niet gaan zitten jemieren, dat uw accu gestolen is!

goed zo COSTNIX ! heb je goed verwoord , wil je helpen gaan ze je aanspreken op je schrijffouten laat ie ergens anders gaan koekeloeren
Mijn sleutels van mijn e bike Balance, passen niet op een andere fiets.....de accu kan pas worden verwijderd als de fiets op slot is en dan met de sleutel van de fiets te verwijderen.....

Verf erop spuiten, hoe lelijker de kleur des te minder waarde.....
Zo beveilig je zelfs een gloed nieuwe dure accu het beste.
Dus laat hem er niet uit zien en mijn grijze Giant met witte spikkels, zit nog in de zijtas dus pas zichtbaar voor dieven en niet op drager gelukkig...
Het werkt prima want niemand wil een lelijke hebben.

Onze RIH fietsen zijn zodanig beveiligd via hun PC programma. Je kunt dan geen accu op een andere RIH fiets gebruiken, voordat hij ontgrendeld is bij een RIH dealer. Lijkt mij een goede beveiliging.......Hoewel, als iemand hem er toch af kan halen, ben je hem wel kwijt.
Als je goed op internet zoekt is er al software beschikbaar om deze zogenaamde veilige code te resetten. De accu kan dan op iedere fiets gebruikt worden
Er zijn zelfs een paar adresjes die dit voor je doen.
Diewilik
Theoretisch zijn dat redelijke beveiligingen (met de kanttekening die Diewilik maakt), maar in de praktijk krijgen dat soort oplossingen weer een "slechte pers" omdat het vaak wordt uitgelegd als vendor lock-in waardoor je dus afhankelijk zou worden van de fabrikant. Denk maar aan de discussie m.b.t. inktcartridges of camera-accus met een chip.

Het is wel zo, dat ieder opstakel bij een evt. diefstal helpt. Toch? Ook thuis probeer je zo veel mogelijk te voorkomen!
Zelf geen ervaring mee. Er zijn e-bike's ( Sparta in ieder geval) waarbij de accu in het frame is ingebouwd. De accu kan er dan niet uit. Misschien wat lastiger met laden, maar erg veilig. Nu te laat maar als u ooit een nieuwe e-bike aanschaft wellicht een overweging.
Nieuw op Vraag & Beantwoord
LIJFRENTEVERZEKERING ZOEK BIJ NN
Ik heb in 1993 een levensverzekering/lijfrenteverzekering afgesloten bij OHRA en deze heeft de einddatum bereikt en moet worden uitgekeerd. Om verlies van het bedrag te voorkomen door boete en belasting moet ik voor 31 december 2023 de uitkering geregeld hebben. Na raadplegen van de www.ohra.nl/uitkerenlijftrente website en het telefoonnummer te bellen 026-4004040 bleek dat Nationale Nederlanden ... Lees meer
Zorgverzekering hheft mijn aanvullende verzekering er uit gegooid mag dat
Heeft al jaren een aanvullende zorgverzekering. Nooit problemen gehad. Nu kwam ik bij toeval erachter dat mijn verzekering is gestopt in november 2022. Idepender heeft geregeld dat de verzekering automaties van Ditzo naar ASR ging. Maar hebben vergeten ook mijn aanvullende verzekering door te geven. Zowel Independer als ASR weigeren dat als nog te doen. Heeft een nieuw klikgebit nodig en massage v ... Lees meer
Basisbeurs voor master na HBO-opleiding 2023-2024?
Ik begin september 2023 aan een master nadat ik mijn HBO opleiding heb afgerond onder het leenstelsel. Ik probeer informatie te vinden over of ik dan recht heb op een basisbeurs, aangezien deze dit jaar weer ingaat, voor mijn master opleiding. Maar hier is nergens informatie over te vinden, alles is heel erg vaag. Weet iemand meer? Lees meer
Populair in Auto & Vervoer
Mag een dealer een koop intrekken?
Afgelopen week hebben wij contact gehad met erkende Bovag Citroen Dealer voor aanschaf 2e auto via private lease.
De dealer was niet bij ons in de buurt dus na mailcontact met foto;s etc gevraagd of zij de auto konden vasthouden zodat wij zaterdag langs konden komen.
Dat kon en zo gezegd zo gedaan.
Gisteren zijn wij langs geweest en de verkoper heeft ons prima geholpen. De auto was hele
...
Lees meer

Rijden in automaat
ik ga binnenkort naar de VS, het land van de auto's met een automaat. Rij je daar zo in weg? Of heb je een paar (rij)lessen nodig? : ) Lees meer
kwaliteit motorolie
Is de motorolie van praxis of action kwalitatief beduidend minder dan bijvoorbeeld motorolie van shell of castrol? In prijs is het verschil erg groot.
Lees meer