Is aanschaf wereldontvanger mei 2017 nog zinvol (met het oog op DAB radio?)
Bij Lidl zie ik een aanbieding voor een (eigen merk silvercrest) wereldontvanger, E. 16,99.
Maar zo af en toe hoor ik ook iets over DAB radio, en dat je 'klaar' moet zijn voor DAB radio.
Is er 'straks' (eind van 2017??) niets meer op de klassieke manier te ontvangen?
Misschien zijn het domme vragen die ik heb, maar een eenvoudig antwoord zou ik toch wel op prijs stellen :-)
(1) Wat betekent de overgang naar DAB in praktische zin?
Kan straks niemand nog zenders ontvangen op een draagbare radio met antenne?
(Dan kan ik hier in huis nogal wat radio's opruimen... en zal ik dan e.e.a. aan andere apparatuur moeten overwegen?)
(2) Heeft het nog zin een wereldontvanger aan te schaffen?
(3) Met DAB kan je veel meer stations ontvangen, maar ik luister maar naar een paar stations en nooit meer dan 1 tegelijk... wat heb ik dan aan DAB?
(4) Voor wie of voor wat is DAB een voordeel of een vooruitgang?
(5) Wat kan je met DAB wat je nergens anders mee kan?
Eerlijk gezegd denk ik dat zelfs investeren in DAB(+) zinloos is. De technologie is eigenlijk al achterhaald, en via internet (vast en mobiel) kan je zo'n beetje alle zenders in de wereld "ontvangen". De enige barriere is nu nog de grote van data bundels (voor als je geen WIFI gebruikt) maar dat is een kwestie van tijd.
Nog wat informatie voor je over DAB radio. Neem van mij aan, tegen de tijd dat er geen FM meer is, is dat radiootje van 16,- euro allang overleden. http://www.dabtuners.nl/persbericht-nederland-op-koers-uitrol-dab-digitale-radio
1 het betekent dat een heleboel zenders digitaal gaan en op termijn bv fm en am vervangen. Het hangt er dus maar vanaf naar welke zenders u (wil blijven) luisteren;
2 als u vindt dat het zin heeft is dat zo; een wereldontvanger gebruik je voor meer dan alleen fm/am lijkt me zo;
3 zie 1;
4 aangezien vooral de jongere generatie meer online luistert kunnen zenders daarmee hun publiek beter vast houden denk ik. Dat de kwaliteit ook beter zal zijn - als dat interessant is voor de luisteraar - is natuurlijk mooi meegenomen;
5 je kunt met een speciale 'digital audo broadcasting DAB' ontvanger digitaal luisteren naar zenders met een hoge luisterkwaliteit.
Overigens: dat je 'klaar' moet zijn voor DAB radio bepaalt u natuurlijk helemaal zelf. Er bestaan trouwens geen domme vragen, wel domme antwoorden :) . En ik weet nu tenminste ook wat DAB betekent..

Wil je weten wat er op de KG te ontvangen is? Klik dan op deze link. http://websdr.ewi.utwente.nl:8901/
Dat is een SDR radio die je thuis via Internet kunt afstemmen.
Krijg je hier rode oortjes van, dan moet je die LIDL radio kopen. Uiteraard is die niet zo gevoelig als de SDR van Twente.
Luister ook eens naar de MG via een gewone radio..... bijna niets meer te horen, vooral overdag. Ik denk dat op de MG over 10 jaar nagenoeg geen verstaanbare zenders zitten. Dat mag ook wel na bijna 100 jaar.....
DAB+: In mijn ogen een doodgeboren kindje. Een tussenfase tussen FM en Internet radio.
Ik heb zo'n ding en in huis presteert hij duidelijk minder dan FM. Te zwakke ontvangst met als gevolg hakkelend geluid en drop-outs. Buiten werkt hij wel aardig.
Als ik in mijn kristallen bol kijk, dan heeft bijna iedereen over zo'n 10 jaar Internetradio. Sluit op een (oude) smartphone een paar goede boxen aan en download een radio-app en je gooit alle "ouderwetse" radio's meteen het raam uit. Tienduizenden zenders in goede kwaliteit gratis op een smartphone. Het kost je wel Internet verbruik, dus even opletten anders wordt het duur luisteren. Maar dat gaat ook veranderen zegt mijn bol........
Hallo Emma, ik ga je informeren over de Lidl wereldontvanger.
Het is een miniradio die kortegolf kan ontvangen maar helaas zijn er weinig zenders die er op uitzenden, RNW (radio nederland wereldomroep) is er onder druk van Geert Wilders al lang mee gestopt. Verder zit er FM op (veel zenders) MW (weinig zenders maar wel Grootnieuwsradio als enige Nederlandse) en LW (vooral een paar Franse zenders)
Het geluid van de Lidl-radio is abominabel maar de prijs formidabel.
1 DAB is best leuk en de ontvangst is afhankelijk van de zendmasten in de buurt meestal acceptabel. Het geluid is zonder meer goed, zeker als je het apparaat aansluit op je bestaande stereo-installatie.Als je een stand-alone hebt ben je afhankelijk van de klankkast, meestal geldt: groter=beter.
2 nee
3 DAB kan stations ontvangen die niet via de FM uitzenden. Bij FM heb je weer stations die niet via DAB te ontvangen zijn (bv lokale piraten)
4 DAB is een vooruitgang voor de kijkshop's en conrad's en niet te vergeten de batterijverkopers, die dingen zijn echte batterijvreters.
5 nee, eigenlijk niet. Een smartphone met een radio-app aangesloten op een stereo of boombox heeft veel meer mogelijkheden.
Nou, dat was het wel zo'n beetje.

Bij kringlopers zijn vaker wereldontvangers voor maar een paar euro te vinden. Kijk daar dus eventueel eens.
Persoonlijk vind ik DAB wat overdreven onzin, vooral als je toch maar naar een enkele zender luistert. Ik gebruik nog steeds kleine oude transistorradiootjes, eventueel met een stereo koptelefoon.
Dank aan alle antwoordgevers tot nu toe, en dank ook voor de links! (Ik had al wel gegoogeld maar deze nog niet gevonden.)
Ik weet er dank zij jullie en die links nu iets meer van.
Nieuw op Vraag & Beantwoord
Muizen in opslagruimte
Ik huur bij een groot opslagruimte verhuurbedrijf een box. Ik was hier jaren niet geweest. Nu lagen er de laatste keer muizenkeutels op het meubilair dat ik daar had staan en op de grond. Ik vroeg me af wat zijn mijn rechten in deze? De meubels die ik daar heb staan zijn vooral van emotionele waarde. Maar ik denk toch dat ze iets niet goed doen, op hun website staat immers: Opslag onder optimale o ... Lees meer
Krimpflatie ook al bij abonnementen
We kenden krimpflatie al bij verpakkingen in de supermarkt, dat er bijvoorbeeld nog maar 175 gram in zit waar dat vroeger 200 gram was, maar wel voor dezelfde prijs.
Net zo stiekem doen ze dat tegenwoordig bij tijdschriftabonnementen. Zoals DPG media met de Veronica TVgids.
In 2014 nog 79,90 voor een jaarabonnement van week 51 t/m 50 het volgende jaar.
Die prijs is inmiddels 3
...
Lees meer
Wie sup krijgt suptoeslag
Sinds 1 juli 2023 moet er een plastic-toeslag betaald worden voor producten die wegwerpplastic bevatten, ook wel SUP-artikelen genoemd. Ook in de supermarkt. Supermarkten bepalen zelf de hoogte van deze toeslag. Niet alle producten met plastic bevatten deze toeslag.
Wie krijgt deze toeslag en is er toezicht dat deze inkomensten uitgegeven worden aan de juiste (duurzame) doeleinden?
...
Lees meer
Populair in Elektronica & TV
<a href="//superaankoop.co.nl" target="_blank">www.superaankoop.co.nl</a>
is dit een veilig site om te kopen? Lees meer
Deli-lifestyle
Hallo Ik ben 80 jaar en heb een tv gekocht via Bol.com maar in feite bij Deli-Lifestyle. De tv zou na 3 dagen geleverd worden maar dat werd een week. Dit schijnt bij nader inzien meer regel dan uitzondering te zijn bij Deli-Lifestyle. Na aankomst bleek de tuner van de tv niet te werken. De setup kwam niet verder dan het land (nederland) maar ik kon geen frequentie ingeven. Uiteindelij ... Lees meer
Vingerafdruksensor Lenovo Tablet 4 10 Plus doet het niet, wat kan ik het beste doen?
Ik heb mijn tablet laten rooten en het moest ook gereset worden.
Dus moet ik een nieuwe vingerafdruk aanmaken, maar het probleem is dat de vingerafdruksensor niet werkt.
Ik heb het daarna meerdere kern opnieuw geprobeerd maar het heeft geen succes meer.
Wat kan ik het beste doen?
Lees meer