
Kruidvat leeftijdsdiscriminatie
Dag,
ik heb als 21 jarige jongen gesolliciteerd bij kruidvat. De sollicitatie bestond slechts uit je naam, leeftijd en email-adres. Ik werd dezelfde avond nog gemailt dat de voorkeur naar iemand anders ging. Toen heeft mijn vriendin gesolliciteerd met de nep leeftijd van 16. Zij werd meteen gevraagd welke uren ze kan werken. Ik kan nergens een bijbaan krijgen want overal word ik afgewezen op basis van mijn leeftijd. terwijl zij mijn CV niet eens hebben gezien.

Zie hier waar u dit kunt melden: https://meld.nl/melding/discriminatie/leeftijdsdiscriminatie/ en als ik u was zou ik dat zeker doen!
Waarop baseerd u een discriminatie op basis van sexe? Wellicht ook dan even solliciteren als 16 jarige jongen. Dan wil nog niet zeggen dat de voorkeur voor een meisje discriminatie zou betekenen.
Dat u overal afgewezen wordt is niet de schuld van Kruidvat. Puur op basis van het minimumloon kan al een inschatting gemaakt worden.

Solliciteer bij een distributiecentrum of zo, daar zitten ze te gillen om medewerkers. Of ga asperges steken.

Asperges steken!!! In het midden van het land.

Hallo Tijger,
Jij ziet dingen niet meer helder.
Die tijgert, hoe vaak heeft ie nou al die opmerking gemaakt?
En dan verongelijkt zijn als zijn 'zinvolle" opmerkingen worden weggehaald,
slaat de eenzaamheid toe?

@magnum007 en @marnix1, tijger1 schrijft ook het woord distributiecentrum, wat, zeker vandaag de dag, heel voor de hand ligt. Jullie vallen dan over asperges steken. Dat is toch ook zoeken naar?
Asperges steken!!! In het midden van het land.
@jewee,
Waar heeft u gelezen dat Ts in het midden van het land zou wonen ?

Ach ja, iemand wil geld verdienen, en daar moet hij voor werken. Misschien woont de Ts wel in het midden van het land. En bij elke stad liggen wel meerdere distributiecentra waar ze nu veel krachten nodig hebben.
En als de Ts dan zo'n flinke jongen van 21 jaar is, kan hij zijn handen uit de mouwen steken als hij geld wil hebben. Of wil hij een baantje waar hij kan luieren of over make-up klessebessen?

Hallo Tijger,
Jij kijkt naar de wereld door een "gepensioneerde bril": Jij hebt geen benul wat er nu afspeelt in de wereld.
Ik geef toe,dat je op sommige gebieden zoals belastingen kennis hebt,maar dat mag ook wel op jouw leeftijd.
Maar jij toont geen empathie naar iemand van 21.
Als ik nu die leeftijd zou hebben, zou ik zwaar gestressed zijn in deze wereld.....
De "gouden: jaren 50 en 60",wanneer je nog makkelijk een goede baan kreeg zonder diploma ligt helaas ver achter ons.

@magnum
U bent een grote huilebalk.
Magnum007 , praat U uit ervaring of heeft de bewuste periode niet meegemaakt ?
en neem maar van mij aan er was niets gouds aan de jaren 50/60.

@magnum
Leer eens lezen. De Ts zoekt een bijbaan, zit dus nog op school.

Hallo Mr. Moto,
Mijn moeder had in de jaren 60 HBS en een typediploma, zij kon direct aan de slag als directiesecretaresse.....
Mijn vader kwam in 1961 (gevlucht als Nederlander uit een kolonie) zonder een technische diploma in Nederland en kon direct aan de slag als automonteur bij een Volkswagen garage.
In die tijd was er genoeg werk en waren de eisen minder hoog.

Magnum: hou svp eens op met die verhaaltjes te vertellen, heeft niets met de vraag te maken en het interesseert helemaal niemand.

Hallo Aurora,
Verveel je je soms?
Pak eens een goed boek....;-))
Alles was natuurlijk beter in die jaren 50/60. Veel hogere welvaart ook.

Wat mee kan spelen is het feit dat een 16 jarige minder uitbetaald hoeft te worden dan iemand van 21jaar.
Het gaat dus om een bijbaan.
Eerlijk gezegd heb ik nog nooit een mannelijke verkoopmedewerker gezien in een Kruidvat filiaal, maar dat kan ook aan mij liggen ! ;-))

Ik wel hoor en die zijn zeker ouder dan 16.

zeker wel

Dat ligt inderdaad dan aan u of u heeft uw verkeerde bril op. Ook medewerks(t)ers van ver boven de 21 jaar werken er.

Ja, dat is de filiaalhouder, de rest is vrouw.

Ach, u bent bekend met de samenstelling van het personeel in alle Kruidvat filialen? Knap hoor.
Hier zeker wel. Jong en oud . Man en vrouw
Beste mensen, hebben jullie de ;-)) gemist en zou het misschien wel kunnen komen omdat ik een man ben en de man nou niet di.... ..... .... .!? ;-)))

De (meerdere) winkels die ik van Kruidvat ken hebben zelden mannen als medewerkers. Als die er al zijn, dan zijn het meestal bedrijfsleiders, eventueel in wording/opleiding.

Hallo Aurora,
In welk dorp woon je ?
9,54 vs 3,50 per uur. Kan jij aantonen dat je 6,04 euro per uur meer waard bent? Zo niet, dan is het gewoon een business keuze om een 16-jarige te nemen. Of laten we het eens omdraaien. Stel jij hebt een winkel en zoekt een hulp in de winkel. Het werk is niet zo moeilijk waardoor een 16-jarige het prima kan doen. Zou jij (van je eigen geld) 6,04 meer gaan betalen voor iemand die hetzelfde werk doet?

Hallo Nathan,
Allereerst wens ik jou veel sterkte bij het zoeken naar een baan in deze economische crisis....
Kruidvat is een "prijsvechter": zij moeten dus zoveel mogelijk verkopen voor een lage prijs om te overleven.
Ik zie inderdaad vaak alleen 1 volwassen bedrijfsleider en de rest zijn scholieren.
Jij bent met 21 dus eigenlijk al te duur voor Kruidvat.
Hopelijk komt er een einde aan deze kapitalistische praktijken na deze economische crisis.
Er moet een nieuw economisch systeem komen met een basisinkomen voor elke Nederlander vanaf 18 jaar.
Ook moeten alle uitzendbureaus in handen komen van de overheid ,zodat de overheid werkzoekenden kan plaatsen tegen extra betaling.
Ik merk,dat veel werk ,zoals het "asperge telen" gedaan wordt door goedkope krachten uit bijvoorbeeld Polen.
Ook hiervoor pleit ik een verbod.
De uitzendbureaus zouden de accommodatie In de regio moeten regelen (zoals een gratis hotel) voor Nederlandse uitzendkrachten,die seizoensarbeid kunnen doen.
Elke dag,dat deze corona-crisis voortduurt zal het huidige kapitalistische systeem afbrokkelen...
Dus nog even volhouden en blijven hangen bij je ouders is mijn advies.

Dom-dommer-domst en maar de maatschappij uitzuigen. Bah, driewerf bah. Principieel zou @m geen gratis geld moeten willen aannemen en ontvangen in en van deze kapitalistische maatschappij. Gelukkig zijn er niet al te veel uitzuigers.

Hallo Aurora,
Misschien kun je even Op1 terugkijken van vrijdag 3 april 2020.
Als je zag hoe de kapitalist, Jort Kelder ,het economisch belang belangrijker vindt dan de gezondheid van de mensen (hij pleitte om zo snel mogelijk de huidige corona-crisis maatregelen te stoppen om de economie weer op gang te brengen) dan snap je misschien hoe serieus het huidige probleem is met de vrije markt economie ten opzichte van de corona-crisis .
Veel rijke mensen zijn bang ,dat hun oude luxe leventje gaat verdwijnen.....

De Ts zoekt een BIJBAANTJE.
Asperges worden GETEELD door Nederlandse boeren.
Polen, enzovoort, komen ze STEKEN, die zijn niet te beroerd om te werken en zitten niet op een gratis basis inkomen te wachten.
Maar mama-hotel kan nooit kwaad.
Misschien wil @magnum wel ZELF eens de handen uit de mouwen STEKEN om het mooie product, wat een asperge is, te gaan STEKEN voor zijn eigen basisinkomen !! ;-))

Hallo Tijger,
Voor Polen is het Nederlandse minimumloon veel geld.
Deze liberale uitbuiting moet worden gestopt.
Nederlandse werknemers kunnen worden beschermd door ze een basisinkomen te geven.
Ook bij distributiecentra wordt er weinig betaald.

Hallo Mein,
Als ik mijn ziekte lichaam kon inruilen tegen een gezond lichaam ,zou ik zelfs stront gaan scheppen......;-))))))))
@magnum,
U doet mij sterk aan ene John van Drongelen denken ????

Inderdaad, trekken en zeuren en zaniken. Nooit iets geleerd en nooit iets bijgebracht en alleen maar op de samenleving teren en in de rondte klagen. En waarom zou de Ts nog een poot uitsteken als hij een basisinkomen krijgt?

Inderdaad, meneertje met alleen maar praatjes, domme verhaaltjes en nooit iets gepresteerd. Handophouder en klager die geen cent bijdraagt aan vraagstellers op weg helpen.

Hallo heren,
Kijk even terug naar Nieuwsuur van vanavond:
Ging over jongeren met schulden.
Mijnheer van Drongelen,
Schulden krijg je als je meer uitgeeft dan er binnenkomt, zo simpel is dat en dat los je met een basisinkomen niet op !
Financiële discipline moet je met de paplepel worden ingegeven en daar zit'm nou net nou de kneep, want de jeugd wordt al meerdere decennia niet meer door de eigen ouders opgevoed, want die besteden dat uit aan derden en in het weekend proberen ze dat te compenseren door hun kroost zgn. extra te verwennen.

Hallo Mein,
Mijn naam is Magnum007.
Ik geef jou gedeeltelijk gelijk.
Inderdaad is het vrijwel onmogelijk om als 1 verdiener een gezin te onderhouden....
Misschien kun je ook even "Op1" terugkijken van vrijdag 3 april 2020.
Jort Kelder,waarschijnlijk net zo een VVD aanhanger als jij, pleitte om zo snel mogelijk de economie weer op gang te brengen ondanks alle doden ,die gaan vallen....:-(((
Ik vermoed, dat veel rijke mensen,zoals jij bang zijn om hun luxe leventje te verliezen.....;-))

Hallo 21-jarige "jongen", let op: je bent tot en met je 18e een jongen, erna gaat dat niet meer op, en ook geen andere smoezen van kinderen.
Als je als 21-jarige "jongen" zo loopt te zeuren en klagen en maar weer gezelligheid losjes woord "discriminatie" in de mond neemt zoals velen ten onrechte doen, kom je nooit ergens. Huilebalkjes wil niemand. Ga iets doen, bijv. écht werken, zoals genoemd: distributiecentrum en inderdaad: asperges steken. Met een vriendin die met je meehuilt en jammert kom je al helemaal nergens. Zoek een vriendin/vriendenkring die van aanpakken is en niet tegen gejammer kan. Daarmee heb je meer kans te slagen, voor bijbaantjes en banen voor later als je je als een volwassene weet te gedragen.
Heeft u niet door dat met bijbanen waarbij je moet aanpakken op je CV men in je geïnteresseerd raakt voor de echte banen? Dit is nu alleen al een grote miskleun, ik hoop dat u volwassen gaat worden. Geen enkel bedrijf zit te wachten op een zich onvolwassen gedragende volwassene met praatjes en klagen, die graag veel verdient maar niet stikt van ijver. Er is werk genoeg voor bijbaantjes voor mensen die met de handen willen wapperen.

Hallo Aurora,
Onder welke steen heb jij geleefd de afgelopen dagen?
Er is een economische crisis wereldwijd.
Erg flauw om deze jonge man zo af te kraken vanachter je geraniums.....;-((
Nieuw op Vraag & Beantwoord
Vliegtickets amerika overstap
Waarom kost een vliegticket van Düsseldorf naar Schiphol naar San Fransico met koffers op 13 oktober €597,-. Terwijl als je hem direct vanaf schiphol pakt, dus een complete vlucht minder. 718 euro. Ik snap dat het waarschijnlijk een kwestie van vraag en aanbod is.... maar millieu technisch kan KLM dit echt niet maken. Lees meer
Bellegingshypotheek
De waarde vd beleggingen van mijn beleggingshypotheek zijn hoger dan rest hypotheekschuld, waarom kan mijn hypotheek daarmee niet afgelost worden. Nu moet ik tot mijn 84e hypotheekrente blijven betalen Lees meer
Populair in Geldzaken & Recht
Wie is aansprakelijk voor doodbijten hond
Vorige week is het hondje van mijn zus in een paar minuten doodgebeten door een pitbull Die pitbull was ontsnapt uit de tuin van een buurman wiens dochtertje de poort open had laten staan. Mijn zus heeft de buurman aansprakelijk gesteld en 400 euro verlangd om een nieuwe hond te kunnen kopen (haar hondje was nog maar net een jaar oud). Nu wil het geval dat de buurman niet de eigenaar is van de ... Lees meer
Mag mijn huurbaas de woning incl mijn inboedel fotograferen bij het verkopen van de woning?
Mijn huurbaas heeft kenbbaar gemaakt de woning waar ik met mijn vriendin 3 jaar woon, te willen verkopen.
Nu wil ze ook foto's komen maken voor op internet, terwijl er al oude foto's zijn van toen hun hier nog woonde.
Deze woning heeft toen namelijk al eens te koop gestaan.
Ik vroeg mij af of dit zomaar mag en wat mijn rechten zijn. Zelf heb ik dit liever niet ivm privacy.
...
Lees meer
Gesjoemeld met mijn uren
Hallo allemaal,
Ook ik heb een vraag die ik graag wil stellen.
Afgelopen 2 en half jaar ben ik dienst geweest bij een groot bedrijf in de detailhandel. Nu ben ik de afhelopen maand helaas in de ziektewet beland en heb ik besloten om afscheid te nemen en ergens anders te gaan werken. Nu heb ik mijn laatste loonstrook ontvangen waar op staat dat ik in mijn ziektewet verlof uren heb staan e
...
Lees meer