Gesjoemeld met mijn uren
Hallo allemaal,
Ook ik heb een vraag die ik graag wil stellen.
Afgelopen 2 en half jaar ben ik dienst geweest bij een groot bedrijf in de detailhandel. Nu ben ik de afhelopen maand helaas in de ziektewet beland en heb ik besloten om afscheid te nemen en ergens anders te gaan werken. Nu heb ik mijn laatste loonstrook ontvangen waar op staat dat ik in mijn ziektewet verlof uren heb staan en dat ik heel dik in de min kom te staan met mijn uren terwijl ik dus mijzelf ziek heb gemeld door aandringen van mijn huisarts. Nu hebben ze met mijn uren geshoemeld en krijg ik doodleuk te horen bewijs het maar. Nu raden jullie natuurlijk wel dat ik dit niet heb, en willen ze zelf dat ik hun een groot bedrag terug moet betalen zo even 2000 euro door mn neus geboord aan loon, vakantiegeld en alle reistoeslagen. De vakbond kan niet veel voor me beteken omdat het mijn woord tegen dat van hun is. Heeft iemand tips of heb je het zelfde meegemaakt dan hoor io dat graag!!!

Geen lid vande bond? Ga naar het Juridisch Loket in uw woonplaats en laat u helpen. Kijk op Google.
'De vakbond kan niet veel voor me beteken........'

Onduidelijk verhaal. Als je je ziek hebt gemeld staat dat toch geregistreerd.
En hoezo: willen ze zelf dat ik hun een groot bedrag terug moet betalen
En als je in de ziektewet loopt dan moet je natuurlijk niet je baan opzeggen.
Blijkbaar is er van alles mis.
Maar zoals de vakbond je al aangegeven heeft: als je niets op papier hebt wordt het wel lastig om verhaal te halen.

Hoe zo kan de vakbond niets voor u betekenen?
Om te beginnen, ga na of uw werkgever u ook formeel heeft ziekgemeld bij de arbodienst.
U kunt aan de hand van de in uw bezit zijnde gevens zelf nagaan of u mogelijk meer verlofdagen heeft opgenomen dan waar u recht op heeft op het moment van vertrek.
De werkgever zal dat overigens ook als bewijs moeten aanleveren.
Iki ga er van uit dat u niet zo onverstandig bent geweest om zelf als ontslag te hebben genomen tijdens uw ziekte en/of dat u het dienstverband heeft beëidigd zonder in acht name van de opzegtermijn. Beide kunnen problematisch zijn omdat bij voortijdig vertrek de werkgever inderdaad de schade kan claimen op basis van wetgeving daarvoor..
Maar herhaald de vraag: waarom kan uw vakbond u niet helpen. In procedures als deze is er altijd sprake van 'hun woord tegen het uwe' en wie bewijst staat dan sterk. (Of bent u geen lid?)

Waarom heeft u ontslag genomen terwijl u in de ziektewet zat?
Is en was er meer aan de hand dan u hier kenbaar maakt?
Misschien ontslag voor een komende nieuwe baan of vanwege een nare werkklimaat?
Gaat ons ook niet aan waarom er ontslag is genomen lijkt me.

Huh? Ik dacht dat ik de vraag aan TS gesteld had. De enige die het verhaal verduidelijken kan.
Er word hier geroepen over Juridisch Loket heb ik geen hoge verwachting met mijn ervaring en verwijs je naar een advocaat dat alleen jezelf geld kost en niets opbrengt. Misschien een tip om dit bij de Mensen Rechten aan te kaarten in Strasburg Frankrijk zijn gratis advocaten die je helpt. Ik ben ook bezig om mijn Recht te halen bij Mensen Rechten en je kunt verzoek formulier van Internet printen en je verhaal omschrijven met al je bewijzen erbij insluiten of zelf beschrijven!!!
Met gevoelens voor gedupeerden

Doe niet zo dwaas Straatsburg. Nog gekjer.

Ik zou het Internationaal gerechtshof in Den Haag overwegen of anders Trump.
Ons dorp heeft geen juridisch loket maar gelukig kun je, opdit gebied, via het internet heel wat informatie vinden.

Uw verhaal is niet goed te volgen. Als u lid bent van de vakbond zouden ze u moeten helpen. En als ze dat niet zouden kunnen, moeten ze u een goede uitleg geven over de reden daarvan. Probeer de kwestie beter uit te leggen, bijv. door de reactie van de vakbond hier weer te geven.
Met vriendelijke groet,
mr. Monique Doomernik

Conclusie
Je werkgever mag dus alleen ziektedagen op vakantiedagen inhouden (1) voor zover het de bovenwettelijke vakantiedagen betreffen en (2) voor zover je hiermee hebt ingestemd, voorafgaand bij arbeidsovereenkomst of cao dan wel tijdens of na je ziekte.
http://www.wvtadvocaten.nl/mag-mijn-werkgever-tijdens-mijn-ziekte-vakantiedagen-inhouden/
Heeft het hier mee te maken?
Jammer dat het verhaal, met daaraan de vraag gekoppeld, vaag en onduidelijk is.
Terug betalen van wat is ook vaag.
Gaat het misschien om vakantiedagen. Want als je al al je vakantiedagen hebt opgenomen, die voor een heel jaar berekend zijn, dan moet je de teveel, opgenomen dagen vergoeden.
Verder weet ik niet of je lid bent van de vakbond maar als je dat bent kun je daar met je vraag terecht. Ben je geen lid dan willen ze je tegen betaling wel helpen.
Verder kan ik dus je verhaal niet volgen en daar ben ik, zo te lezen, niet de enige hier.
Misschien dat je de vraag wat helderder, punt voor punt, nog een keer kunt uitleggen?
Dan kun je isschien alsnog ook heldere antwoorden verwachten.

Blijkbaar de vraag niet gelezen?
Je kunt op dit forum reageren op een vraag met een antwoord terwijl de vraag niet zo duidelijk is. Heel begrijpelijk in dit geval.
'Blijkbaar de vraag niet gelezen' is er weer eentje uit de categorie vervelend, corrigerend, badinerend, ach u kent het wel...

Werken ze dan niet, met een tijdklok, want dan moeten ze kunnen aantonen, dat je niet ziek was en wat je dan voor gewerkte uren heb staan? overigens word er heel veel gesjoemeld in de detailhandel met de uren, dus altijd zelf controleren en uren zelf bij houden en je heb recht op inzage over de gewerkte uren, dat controleer je elke keer, anders verdwijnen je vrije uren, als sneeuw voor de zon, spreek ik uit ervaring!
Het bedrijf moet van 7 jaar administratie bijhouden. Neem een advokaat in de arm en vraag de urenadministratie op van de laatste 7 jaar. De kans is groot dat ze eieren voor hun geld kiezen. Laat u niet door het bedrijf intimideren ! Ze proberen het vaak gewoon. De vakbond kan u helpen bij het navlooien van die 7 jaren overzicht van de door u gewerkte uren. En áls u meer vakantiedagen heeft opgenomen dan u nog had staan, moet u die inderdaad nog gaan werken of terugbetalen.

Hallo,
Helaas kan ik uw verhaal niet helemaal volgen. U werkt bij een groot bedrijf en u wordt ziek. Dat wordt door u via de geeigende weg aan de werktgever gemeld. En deze meld dit weer door. Tot zover niets aan de hand. Tijdens uw ziekte besluit u naar een andere werkgever te gaan. De procudure zou dan moeten zijn dat u zich weer beter meld. Dan vraagt u ontslag aan en na een eventuele verplichte opzeg termijn bent u vrij om naar die andere werkgever te gaan.
Ergens in dit circuit heeft u een andere weg genomen waardoor u kennelijk in de problemen bent gekomen.
Ik neem aan dat u die andere weg besproken heeft met uw huidige werkgever.
Maar misschien dat u nog het een en ander kan toelichten en even vertellen hoe het nu precies gegaan is.
Misschien dat iemand u dan verder kan helpen.,

Kijk naar de datum
Nieuw op Vraag & Beantwoord
Acer laptop bij BCC gekocht op 21 augustus 2023
De Acer laptop had op/in het scherm ineens witte punten. Nu staat BCC onder bewind en ik kreeg afgelopen zaterdag de boodschap dat ik het maar met Acer moet regelen. Toen ik op de site van Acer dus het reparatieverzoek invulde en dus serienummer enz ingevuld had kwam er een aankoopdatum uit van 22-06-2022.... Dat is vreemd want ik kocht hem dus 21-08-2023. Inmiddels is gisteren de laptop opgehaald ... Lees meer
Welke rechten bij een all inclusive reisverzekering
Wij hadden voor de wintersport een all inclusive reisverzekering afgesloten bij AXA. Dit zou kort gezegd inhouden, dat wanneer we de vakantie zouden annuleren of afbreken we 75%. van de reissom zouden terug krijgen.
Halverwege de week wilden we naar huis vanwege paniek aanvallen van mijn dochter.
Contact gehad met AXA en we moesten daar naar een arts van hun, ondanks dat ik wist dat deze
...
Lees meer
Zorgverzekering hheft mijn aanvullende verzekering er uit gegooid mag dat
Heeft al jaren een aanvullende zorgverzekering. Nooit problemen gehad. Nu kwam ik bij toeval erachter dat mijn verzekering is gestopt in november 2022. Idepender heeft geregeld dat de verzekering automaties van Ditzo naar ASR ging. Maar hebben vergeten ook mijn aanvullende verzekering door te geven. Zowel Independer als ASR weigeren dat als nog te doen. Heeft een nieuw klikgebit nodig en massage v ... Lees meer
Populair in Geldzaken & Recht
Wie is aansprakelijk voor doodbijten hond
Vorige week is het hondje van mijn zus in een paar minuten doodgebeten door een pitbull Die pitbull was ontsnapt uit de tuin van een buurman wiens dochtertje de poort open had laten staan. Mijn zus heeft de buurman aansprakelijk gesteld en 400 euro verlangd om een nieuwe hond te kunnen kopen (haar hondje was nog maar net een jaar oud). Nu wil het geval dat de buurman niet de eigenaar is van de ... Lees meer
Mag mijn huurbaas de woning incl mijn inboedel fotograferen bij het verkopen van de woning?
Mijn huurbaas heeft kenbbaar gemaakt de woning waar ik met mijn vriendin 3 jaar woon, te willen verkopen.
Nu wil ze ook foto's komen maken voor op internet, terwijl er al oude foto's zijn van toen hun hier nog woonde.
Deze woning heeft toen namelijk al eens te koop gestaan.
Ik vroeg mij af of dit zomaar mag en wat mijn rechten zijn. Zelf heb ik dit liever niet ivm privacy.
...
Lees meer
Gesjoemeld met mijn uren
Hallo allemaal,
Ook ik heb een vraag die ik graag wil stellen.
Afgelopen 2 en half jaar ben ik dienst geweest bij een groot bedrijf in de detailhandel. Nu ben ik de afhelopen maand helaas in de ziektewet beland en heb ik besloten om afscheid te nemen en ergens anders te gaan werken. Nu heb ik mijn laatste loonstrook ontvangen waar op staat dat ik in mijn ziektewet verlof uren heb staan e
...
Lees meer