Muizenbestrijding, wat helpt wel en niet??
Sinds kort woon en werk ik in Amsterdam. Daar ben ik erg blij mee.
Maar wat ik geregeld hoor van collega's en vrienden en zelf ervaar is echt een overlast in deze grote stad: muizen!
Veel gezocht op internet en rondgevraagd om er vanaf te komen maar er word gezegd; ze deinzen nergens meer voor terug...Dat kan toch niet? Weet iemand een tip waardoor we ze op afstand kunnen houden? (natuurlijk is schoonhouden, geen etensresten en afval laten slingeren al iets wat we doen...). Ik schrik er zo van en vind het zo'n naar idee dat ik er helemaal niet rustig door slaap!
Ik ben heel benieuwd naar de ervaringen en tips.
Alvast bedankt!

Hallo justlisette
Misschien kan je wel wat met de tips uit onderstaande link.
Wat te doen tegen muizen
Succes!
Zoek de plaatsen waar de muis naar binnen komt, daar heb ik houtjes in
gedaan , en met aftershave die nogal muskie ruikt erop gegooid en vloeibare zeep. Muskie geurtjes houden ze niet van en gaan ze toch knagen aan het hout wat de weg verspert dan zit er dus zeep op, vinden ze schijnbaar ook niet zo leuk. Ook zijn de ouderwetse vallen het beste, heel wat muizen in de stad zijn al immuun tegen het gangbare gif, ze worden wel wat ziek, maar gaan niet dood. Dus een ouderwetse muizenval voldoet prima, wat lokvoer erop en ze vangen zichzelf, bijkomend voordeel, geen muizenlijkjes overal in het huis wat wel gebeurd bij gif, en wat soms gaat stinken. Plaats meerdere vallen met verschillende soorten lokvoer, want schijnbaar houden ze niet allemaal van pindakaas. plaats de vallen langs de plinten want daar lopen ze het meest.
En niet altijd zijn de muizen meteen dood door een muizenval, dompel ze dan onder en bak water, want dan lijden ze minder lang.
Ik hoop dat U er wat aan heeft, bij mij heeft het geholpen, en de oogst was ongeveer 60 muizen, totdat ik alle gaatjes had gevonden en gebarricadeerd
dus het kan soms even duren. Nu is het huis gelukkig weer muisvrij.

Is misschien een open deur intrappen maar neem een kat.
De aanwezigheid ervan is vaak afdoende en nog gezellig ook.
Succes
Ontbloot enkele blokjes wc-eend of andere sterk riekende toiletgeurblokjes. Leg die tbv.muizen en soortgelijke knagers op de vermoedelijke toegangswegen. Jarenlang strooide ik overal onder de dakpannen en op zolder muizengif, maar steeds kwamen ze terug. Vanaf de instelling van wc-eendblokkades zijn ze definitief onverrichter zake naar elders vertrokken. (naar de buren?)
Ton Andringa
ik heb zelf 30 jaar in Amsterdam gewoond,veel muizen!!!Ik woonde in een oud huis,ze vraten zelfs gaten in het plafond. een paar houtjes helpt dan echt niet.Als je iemand kent met een kat,kan je ook proberen kattenharen neer te leggen. Maar als ze snappen dat de kat niet in het huis is trekken ze zich er niets meer van aan. muizenvallen helpen in het begin ,later zag ik 'savonds,als ik op de bank zat,dat ze er omheen liepen !! ja ,ja ,amsterdamse muizen zijn slim. Ik heb ook electrische dingen gekocht die geluid maakte dat muizen zou afschrikken,helpt niet, zonde van je geld.Het enige dat hielp is muizenlijm,wel wreed,maar ik had nachtmerries van die beesten.
Stukjes karton insmeren met de lijm en langs de plinten leggen,het liefst op donkere plekken,achter de bank b.v. Als je gepiep hoort,met een emmer water er naar toe en met karton en al onder water houden. In buurten met veel muizen verkopen ze de lijm in de dierenwinkel . Ik kocht het in een dierenwinkel in de 2de constantijn Huijgensstraat,dicht bij de overtoom Alsnog:sorry muizen!!!
Had ook erg veel last van muizen heb toen 2 apparaten gekocht die ultrasonen geluiden verspreiden deze apparaten wisselen van toon zodat de muizen er niet aan gewend raken al een jaar geen last meer van muizen.
Toender tijd gekocht bij de Sligro a 20 euro per stuk

binnen is het hier in Nijmegen niet zo erg, maar ze willen wel naar binnen. ik heb alle ingangen langs buizen afgesoten met op maat geknipte blikdeksels. plastic of hout vreten ze aan, dat houdt ze inderdaad niet tegen.
het was op tv van de week dat de ratten en muizen inmiddels resistent zijn en de wereld zullen overnemen, net als t.z.t. de insecten....wat een bende
sterkte! lieflijke
Ik kan een kat lenen binnenkort en inderdaad dus kijken of ik gaatjes en kieren dicht kan maken met onderandere wc-blokjes. Vallen zullen inderdaad wel goed werken maar ik durf het niet zo aan, daarna moet ik toch iets met zo'n muizenlijkje. Vannacht er maar niet geslapen en naar huis gegaan omdat ik het zo eng vind. Moeilijk voor te stellen voor mensen die gelukkig niet zo bang zijn voor deze indringers ;-)
Allemaal bedankt en ik ga op 'jacht'! ;-)
(mocht er nog een lezer weten waar muizen een hekel aan hebben graag hoor! Hoe meer remedie's hoe beter zeg ik altijd maar, hihi!)

Dezelfde deur maar eens intrappen: twins heeft gelijk, de meest effectieve manier is een poes aanschaffen. Goede ervaringen mee.

Nog wat aanvullingen misschien.
Kieren en gaten kun je goed dischtstoppen met staalwol, daar knagen ze niet graag aan! Denk bij kieren ook aan de kieren bij de deuren etc. daar kun je een strip onder zetten
Als je met gif wilt werken moet je zorgen dat je ze blijft voeren met gif en dat ze niet bij andere etenswaren kunnen komen. Ze moeten nl meerdere keren van het gif eten voordat ze dood gaan. Als een bepaald gif niet werkt moet je overstappen op een muizengif met een andere werkzame stof, de werkzame stof kun je altijd op het etiket vinden.
Vaak is dat bromadiolon maar daar kunnen ze al resistent voor zijn geworden neem dan iets met difethialon of brodifacoum, dat zou moeten werken.
maar denk eraan alle ingangen afsluiten anders is het dweilen met de kraan open
Succes
Nieuw op Vraag & Beantwoord
Acer laptop bij BCC gekocht op 21 augustus 2023
De Acer laptop had op/in het scherm ineens witte punten. Nu staat BCC onder bewind en ik kreeg afgelopen zaterdag de boodschap dat ik het maar met Acer moet regelen. Toen ik op de site van Acer dus het reparatieverzoek invulde en dus serienummer enz ingevuld had kwam er een aankoopdatum uit van 22-06-2022.... Dat is vreemd want ik kocht hem dus 21-08-2023. Inmiddels is gisteren de laptop opgehaald ... Lees meer
Welke rechten bij een all inclusive reisverzekering
Wij hadden voor de wintersport een all inclusive reisverzekering afgesloten bij AXA. Dit zou kort gezegd inhouden, dat wanneer we de vakantie zouden annuleren of afbreken we 75%. van de reissom zouden terug krijgen.
Halverwege de week wilden we naar huis vanwege paniek aanvallen van mijn dochter.
Contact gehad met AXA en we moesten daar naar een arts van hun, ondanks dat ik wist dat deze
...
Lees meer
Zorgverzekering hheft mijn aanvullende verzekering er uit gegooid mag dat
Heeft al jaren een aanvullende zorgverzekering. Nooit problemen gehad. Nu kwam ik bij toeval erachter dat mijn verzekering is gestopt in november 2022. Idepender heeft geregeld dat de verzekering automaties van Ditzo naar ASR ging. Maar hebben vergeten ook mijn aanvullende verzekering door te geven. Zowel Independer als ASR weigeren dat als nog te doen. Heeft een nieuw klikgebit nodig en massage v ... Lees meer
Populair in Huishouden & Energie
Maar 1 radiator in gebruik
Ik woon in een gezinswoning, met beneden een woonkamer+keuken en boven een slaapkamer, badkamer, en werkkamer.
Ik heb het niet snel koud, dus is de gemiddelde temperatuur in de woning laag, en staan de meeste radiatoren uit. Als ik aan het werk ben in de werkkamer, zet ik de verwarming 10 minuten aan en dan is het warm voor twee uur, zonder de rest van het huis op te warmen.
Is dit
...
Lees meer

Hoe krijg ik de stank uit de afvoer van de douche?
Onze afvoerput van de douche stinkt behoorlijk naar bederf. Hij loopt wel goed door en we hebben al van alles geprobeerd. Niets helpt. In dezelfde ruimte is er niks aan de hand met de afvoer van het bad en wastafel. Ook in de rest van het huis hebben we geen problemen met afvoer of riool. Wie heeft de oplossing? Lees meer
Muizenbestrijding, wat helpt wel en niet??
Sinds kort woon en werk ik in Amsterdam. Daar ben ik erg blij mee.
Maar wat ik geregeld hoor van collega's en vrienden en zelf ervaar is echt een overlast in deze grote stad: muizen!
Veel gezocht op internet en rondgevraagd om er vanaf te komen maar er word gezegd; ze deinzen nergens meer voor terug...Dat kan toch niet? Weet iemand een tip waardoor we ze op afstand kunnen houden? (natuu
...
Lees meer